TVP będzie współpracować z Netfliksem? Podobno trwają zaawansowane rozmowy

Kamil Kacperski
30.05.2019 13:47
netflix|undefined Fot. kadr ze strony Netflix.com

Portal wirtualnemedia.pl podał 30 maja 2019 informację dotyczącą współpracy między Netfliksem a TVP. Według ich wiadomości telewizja jest w trakcie "zaawansowanych rozmów" z serwisem streamingowym. 

W bibliotece Netflixa znajduje się do tej pory jeden oryginalny polski serial wyprodukowany przez ten serwis i jest nim "1983" w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik. Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl, spółka Next Film rozpocznie niedługo współpracę z platformą streamingową - na łamach Netfliksa ma się pojawić 21 tytułów z portfolio Next Filmu. Wśród nich znajdą się m.in.: "Drogówka", "Bogowie", "Ziarno prawdy", "Król życia" i "Polskie gówno".

TVP będzie współpracowało z Netfliksem

Na temat współpracy z Netfliksem wypowiedział się prezes Next Filmu Robert Kijak, który w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów podkreślił, że ma ona duże znaczenie dla studia:

Do obecnie dostępnych tytułów z portfolio Next Film sukcesywnie będą dodawane kolejne. Netflix to dla nas kolejny ważny partner w zakresie dystrybucji - platformy VOD to atrakcyjny sposób udostępniania tytułów filmowych, dopełniający dotychczasowe kanały dystrybucyjne. Cieszymy się, że wiele naszych filmów trafi w ten sposób do szerokiego grona polskich użytkowników tej popularnej platformy.

Według informacji podanych przez Wirtualne Media, Next Film nie jest jedyną polską firmą, która podejmie niedługo współpracę z Netfliksem. Mowa o TVP, która rzekomo dogaduje obecnie szczegóły tejże umowy. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje na temat ekranizacji powieści Marka Krajewskiego "Erynie", które TVP ma zrealizować w ramach współpracy z platformą. Nie podpisano jeszcze dokumentów w tej sprawie, ale według WM koprodukcja ma nie być jedynym obszarem, w ramach którego serwis miałby nawiązać relacje biznesowe z telewizją publiczną.

Przeczytaj także

Portal informuje bowiem, że Netflix jest bowiem zainteresowany szerszą współpracą poprzez włączenie do swojej biblioteki produkcji z zasobów programowych TVP. Rzekomo obecnie trwa ustalanie listy produkcji, które pojawią się na platformie. Podobno nie pojawi się "Wiedźmin" z początku XXI wieku z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Taki sam los ma podzielić "Rodzinka.pl", chociaż Netflix pierwotnie chciał dodać produkcję do swojej biblioteki.

Ostateczna decyzja ma należeć jednak do zarządu Telewizji Polskiej. Wirtualne Media twierdzą, że TVP widzi współpracę jako dużą szansę dla promocji serialu przygotowywanych przez telewizję publiczną. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.