Taika Waititi reżyserem nowych „Gwiezdnych wojen”, a Robert Rodriguez dołącza do ekipy „The Mandalorian”

05.05.2020 10:54
Taika Waititi reżyserem nowych „Gwiezdnych wojen”, a Robert Rodriguez dołącza do ekipy „The Mandalorian” Fot. . VALERIE MACON/AFP/East News

Reżyser nominowanego do sześciu Oscarów „Jojo Rabbit”, Taika Waititi oraz twórca „Desperado” czy filmów z serii „Maczeta” dołączają do świata „Gwiezdnych wojen”

4 maja znany jest jako Dzień Gwiezdnych Wojen. Wszystko za sprawą faktu, że „May the 4th Be With You” brzmi dokładnie jak agielska fraza „Niech Moc będzie z Tobą”. Z okazji tego święta, Disney i Lucasfilm podzielili się nowymi informacjami dotyczącymi Gwiezdnej Sagi.

Taika Waititi za sterami nowych „Gwiezdnych wojen”

Wczoraj, tj. w poniedziałek 4 maja, ogłoszono, że Taika Waititi, zdobywca Oscara za scenariusz do komediodramatu „Jojo Rabbit” oraz twórca hitu Marvela „Thor: Ragnarok” będzie reżyserem i współscenarzystą nowego filmu ze świata „Gwiezdnych Wojen”. W pracy nad scenariuszem towarzyszyć mu będzie Krysty Wilson-Cairns, autorka skryptu do filmu „1917”.

Na razie nie wiadomo za wiele na temat nowego filmu Gwiezdnej Sagi. Wszystko wskazuje jedynie na to, że nowy projekt najprawdopodobniej będzie pojedynczym filmem, niezwiązanym z dwiema planowanymi trylogiami.

Te miały być pierwotnie sygnowane nazwiskami Riana Johnsona („Ostatni Jedi”, „Na noże”) oraz twórców „Gry o tron” – Davida Benioffa i D.B Weissa, a następnie także niezależnego twórcy JD Dillarda, ale w ostatnim czasie nastąpiło w tym temacie wiele zawirowań, przez co status tych projektów nie jest w pełni klarowny.

Przeczytaj także

Warto przypomnieć, że Waititi wyreżyserował dwa odcinki serialu „The Mandalorian”, który jest pierwszym aktorskim serialem, osadzonym w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Waititi występuje w serialu także jako robot IG-11, któremu użycza głosu.

Robert Rodriguez i Peyton Reed dołączają do ekipy „The Mandalorian”

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen podano także pierwsze informacje dotyczące 2. sezonu wspomnianego wyżej serialu. Wiemy już, którzy twórcy staną za kamerą nowej serii odcinków.

Przeczytaj także

Poza stałymi współpracownikami serialu – Davem Filonim i Rickiem Famuyiwą, którzy wyreżyserowali już po dwa odcinki 1. sezonu, do grona twórców, odpowiedzialnych za 2. sezon „The Mandalorian” dołączyli Robert Rodriguez i Peyton Reed. Twórca słynnych filmów, z „Desperado”, czy dwóch części „Sin City” na czele, wyreżyserował jeden z odcinków 2. sezonu. Tak samo jak znany z reżyser dwóch części "Ant-Mana" Reed.

Wśród reżyserów nowej serii odcinków, które mają pojawić się na platformie Disney+ w październiku b.r, są także Carl Weathers, aktor, występujący w serialu w roli Greefa Cargi oraz Jon Favreau, twórca i showrunner serialu.

Czytaj także: Ashskoka Tano pojawi się w 2. sezonie "The Mandalorian". WIemy, kto ją zagra.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.