"The Last of Us": Pedro Pascal i gwiazda "Gry o tron" jako Joel i Ellie w serialu HBO

11.02.2021 10:43
"The Last of Us": Pedro Pascal i gwiazda "Gry o tron" jako Joel i Ellie w serialu HBO Fot. materiały prasowe Naughty Dog

HBO znalazło odtwórców głównych ról w wyczekiwanym serialu na podstawie uznanej i uwielbianej gry "The Last of Us". W 14-letnią Ellie wcieli się Bella Ramsey znana jako Lyanna Mormont z "Gry o tron", zaś Joela zagra Pedro Pascal - gwiazdor "The Mandalorian", "Narcos" i... również "Gry o tron".

"The Last of Us": o czym będzie nowy serial HBO?

"The Last of Us" to wielokrotnie nagradzana gra na Playstation stworzona przez studio Naughty Dog odpowiadające za serię "Uncharted". Jej akcja toczy się w krajobrazie postapo - 20 lat po tym, jak współczesną cywilizację wyniszczyła groźna epidemia. W świecie, po którym grasują krwiożerczy zarażeni, a ostatni ocalali zabijają się nawzajem, zatwardziały Joel zostaje zatrudniony, by przemycić 14-letnią Ellie z objętej kwarantanną wojskowej strefy. To pozornie proste zadanie szybko zmienia się w niebezpieczną podróż, podczas której dwójka ocalałych musi w pełni polegać na sobie nawzajem.

Polecamy

"The Last of Us": Obsada i twórcy ekranizacji

Choć ekranizacje nawet najlepszych gier wideo zazwyczaj wypadają marnie, mamy przeczucie graniczące z pewnością, że HBO nie zawiedzie, przenosząc na ekran "The Last of Us". Stacja, która dała światu "Grę o tron" i "Czarnobyl", do pracy nad nowym serialem zatrudniła gwiazdy i twórców swoich flagowych tytułów. W rolę Joela wcieli się Pedro Pascal, bazując na swoich doświadczeniach z "The Mandalorian", zaś Ellie zagra nieustraszona Lyanna Mormont z "Gry o tron", czyli młodziutka Bella Ramsay. Za całokształt nowej produkcji odpowie natomiast Craig Mazin ("Czarnobyl"), który scenariusz napisze we współpracy z twórcą pierwowzoru - Neilem Druckmannem. 

Zobacz także

Pilotażowy odcinek serialu wyreżyseruje Kantemir Balagov ("Wysoka dziewczyna"), zaś muzykę skomponuje Gustavo Santaolalla - dwukrotnie nagrodzony Oscarem (za "Babel" i "Tajemnice Brokeback Mountain") autor ścieżki dźwiękowej do obydwu części "The Last of Us". Producentami wykonawczymi będą Druckmann i Mazin, a także Carolyn Strauss ("Gra o tron", "Czarnobyl"), Evan Wells z Naughty Dog oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions. Nowy serial HBO powstaje w koprodukcji z Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint i Naughty Dog. Planowana data premiery "The Last of Us" nie została jeszcze ogłoszona.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.