Top 7: seriale podobne do "Gry o tron". Wśród nich "Wikingowie"

23.09.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 14:46
Foto: kadr z serialu Fot. kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO

Tęsknicie za "Grą o tron" i poszukujecie podobnych seriali? Oto lista 7 produkcji, które powinny was zainteresować.

Pomimo kontrowersyjnego sezonu ósmego, "Gra o tron" uważana jest za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Adaptacja sagi George'a R.R. Martina łączy w sobie wiele elementów, które przesądziły o jej fenomenie. Ciekawi bohaterowie, polityczne intrygi, ekranowa brutalność i zapierające dech w piersiach scenografie to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wszystko to sprawia, że historię mieszkańców Westeros ciężko zastąpić innym serialem. Jeśli jednak poszukujecie produkcji podobnych do "Gry o tron", poniżej znajdziecie 7 tytułów, które powinny przypaść wam do gustu.

Top 7 - seriale podobne do "Gry o tron"

Poniżej znajdziecie listę 7 seriali podobnych do "Gry o tron". Są to w większości seriale kostiumowe, ukazujące walkę o władzę i liczne intrygi.

1. "Wikingowie" (2013-2020)

"Wikingowie" to flagowy serial kanału History przedstawiający historię legendarnego wikinga Ragnara Lothbroka i jego rodziny. W przeciwieństwie do swoich rodaków, Ragnara nie interesuje plądrowanie pobliskich wiosek. Chce on ruszyć na zachód, gdzie czekają jeszcze nieodkryte lądy, wierzenia i cywilizacje. Serial doczekał się dotychczas 5 sezonów, 6 zaś czeka na swoją premierę. "Wikingowie", podobnie jak "Gra o tron", są serialem bardzo brutalnym, w którym znajdziecie epickie sceny bitew, ciekawych bohaterów i absolutnie niesamowity klimat.

Foto: materiały prasowe HISTORY Fot. Foto: materiały prasowe HISTORY
Przeczytaj także

2. "Black Sails" (2013-2017)

"Black Sails" (pol. "Piraci") to znacznie mniej spektakularny serial, niż "Gra o tron". Wszystko ze względu na znacznie niższy budżet. Te braki "Piraci" nadrabiają jednak ciekawą fabułą i fantastycznymi postaciami. Jest to prequel słynnej "Wyspy skarbów", którego akcja rozgrywa się na 20 lat przed wydarzeniami ukazanymi w książce. Śledzimy tu losy kapitana Jamesa Flinta i jego kamratów, którzy walczą o władzę nad wyspą New Providence. Jeśli to bezpardonową brutalność i mnogość intryg ceniliście w "Grze o tron" najbardziej, koniecznie sięgnijcie po "Black Sails"

Foto: materiały prasowe Starz Fot. Foto: materiały prasowe Starz

3. "Spartakus: Krew i piach" (2010)

W tym serialu poznajemy historię Spartakusa - najsłynniejszego gladiatora starożytnego Rzymu. Bohater postanawia zjednoczyć wokół siebie armię niewolników i stawić czoła wojskom Republiki. W "Spartakusie" trup ściele się tak gęsto, że na tym polu przebija nawet "Grę o tron". Innymi cechami wspólnymi obu seriali są brutalne i krwawe sceny walk, liczne intrygi i odważne sceny erotyczne.

Foto: materiały prasowe Starz Fot. Foto: materiały prasowe Starz

4. "Rzym" (2005-2007)

Rok 52 r. p.n.e., czyli Rzym u schyłku Republiki i początkach Imperium Rzymskiego. Juliusz Cezar powraca po podbiciu Galii, w tym czasie arystokraci, z jego mentorem na czele, szykują bunt. Podobały wam się wątki osadzone w Królewskiej Przystani? Jeśli tak, będziecie zachwyceni "Rzymem", który stanowi majestatyczny obraz cuchnącego miasta, pełnego krwi, przemocy i brutalności.

Foto: materiały promocyjne BBC/HBO Fot. Foto: materiały promocyjne BBC/HBO
Przeczytaj także

5. "Brytania" (2017 - obecnie)

"Brytania" to opowieść o inwazji Rzymian na tytułową krainę. Akcja serialu rozgrywa się w 43 r. n.e., gdy Wyspy Brytyjskie są centrum rozwoju kultury celtyckiej. Głównymi bohaterkami są Kerra (córka króla Cantii) i jej rywalka królowa Antedia - kobiety zmuszone połączyć siły, by stawić czoła najeźdźcy. Jest to produkcja pełna mistycyzmu, romansów, zdrad, walki o władzę i bardzo wyrazistych postaci, która w zręczny sposób łączy w sobie elementy historyczne z magicznymi. Wszystko to sprawia, że jest serialem podobnym do "Gry o tron" i powinna przypaść do gustu jej fanom.

Foto: materiały prasowe Sky Atlantic/ Amazon Fot. Foto: materiały prasowe Sky Atlantic/ Amazon

6. "Rodzina Borgiów" (2011-2013)

Serial opowiada o jednej z najbardziej znanych i kontrowersyjnych rodzin w historii Włoch przełomu XV i XVI wieku. Co sprawia, że "Rodzina Borgiów" jest serialem podobnym do "Gry o tron"? Przede wszystkim liczne intrygi, niepohamowana żądza władzy, skrytobójstwo i niezwykle odważne sceny seksu, które stanową niejako wizytówkę serialu.

Foto: Showtime Networks/ EastNews Fot. Foto: Showtime Networks/ EastNews
Przeczytaj także

7. "House of Cards" (2013-2018)

Nikt przecież nie powiedział, że seriale podobne do "Gry o tron" muszą być kostiumowe. Historia Francisa Underwooda to pełna intryg, zdrad i zaskakujących zwrotów akcji polityczna opowieść, która może być doskonałą odskocznią od smoków i magii. Jeśli zatem to wątki polityczne ceniliście w "Grze o tron" najbardziej - "House of Cards" to serial dla was.

Foto: materiały prasowe Netflix Fot. Foto: materiały prasowe Netflix

Lubicie serialowe zestawienia? Na naszej stronie, w zakładce Filmy - Seriale, znajdziecie wiele tekstów traktujących między innymi o najlepszych serialach komediowych, najlepszych serialach grozy, najlepszych serialach postapokaliptycznych, najlepszych serialach kryminalnych i wielu, wielu innych.

Zobacz też: Top 13 - seriale podobne do "Mindhuntera"

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.