Twórca "Squid Game" nie dostał żadnego finansowego bonusu za sukces serialu

27.10.2021 12:41
Twórca "Squid Game" nie dostał żadnego finansowego bonusu za sukces serialu Fot. materiały prasowe/Noh Juhan/Netflix

"Squid Game" nagle stało się międzynarodowym hitem dla Netflix. Z takim sukcesem oczywiście wiążą się duże pieniądze - wygląda jednak na to, że twórca serialu nie został z tego tytułu nagrodzony.

Twórca Squid Game nie dostał żadnego bonusu finansowego po sukcesie serialu?

"Squid Game", czyli koreański thriller o ludziach biorących udział w zabójczym turnieju z zabawami dla dzieci, stał się niemalże z miejsca absolutnym hitem dla Netflix. Od momentu swojej premiery produkcja zajmowała 1. miejsce wśród najpopularniejszych seriali Netflix w wielu krajach, absolutnie dominując w rankingach popularności.

Polecamy

Niedawno portal The Guardian porozmawiał z twórcą serialu, Hwangiem Dong-hyukiem. Dziennikarz zapytał się go, czy serial sprawił, że jest teraz bogaty. Dong-hyuk opowiedział, że otrzymał wynagrodzenie według oryginalnego kontraktu i na razie Netflix nie zaoferował mu żadnego bonusu za ogromny sukces serialu:

Nie jestem jakoś bogaty. Mam wystarczająco dużo, żeby mieć jedzenie na stole. Ale Netflix nie wypłacił mi żadnego bonusu. Otrzymuje wynagrodzenie, które jest zgodne z naszym oryginalnym kontraktem.

Niemalże pewne jest jednak to, że raczej prędzej, niż później powstanie 2. sezon produkcji. Netflix raczej nie będzie chciał zmarnować takiej popularności "Squid Game".  

Polecamy

Twórcy "Squid Game" po premierze zaskakująco popularnego serialu natrafili niestety na kilka problemów - platforma streamingowa została m.in. pozwana przez dostawcę internetu z Korei Południowej.

SK Broadband, bo tak nazywa się ta firma, uważa, że Netflix powinien ponieść koszty... zwiększonego zużycia danych. Według nich, popularność "Squid Game" znacznie zwiększyła koszty, które ponosi dostawca internetu. Sprawa na razie nie została rozwiązana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.