Twórca "Trainspotting" stworzy serial o Sex Pistols. Kto zagra niepokornych muzyków?

12.01.2021 12:41
Sex Pistols - SID VICIOUS , JOHNNY ROTTEN, STEVE JONES, PAUL COOK Fot. Rex Features/East News

Danny Boyle powoła do życia serial o legendzie punk rocka - grupie Sex Pistols. Fabuła zostanie oparta na pamiętnikach gitarzysty zespołu Steve'a Jonesa. Zdradzono również obsadę "Pistol".

Zespół Sex Pistols doczeka się biograficznego miniserialu, za który odpowie brytyjski reżyser Danny Boyle. Produkcja trafi na stację FX.

Sex Pistols - Danny Boyle stworzy serial o legendzie punk rocka

Nie ma chyba bardziej znanego punkowego zespołu niż Sex Pistols. Grupa zrobiła z gatunku światowy fenomen i chociaż szybko stała się karykaturą kontrkultury, do tej pory uważa się ją za legendę "trzech akordów i darcia mordy".

Polecamy

Zjawisko, które ponad 40 lat temu szokowało i było potępiane przez opinię publiczną, dziś nikogo nie dziwi i zaliczane jest jako jeden z istotnych elementów kultury popularnej XX wieku. Nic więc dziwnego, że stacja FX zdecydowała się na powołanie do życia serialu, który przybliży widzom sekrety kulis Sex Pistols. Produkcja będzie nosiła tytuł "Pistol".

Polecamy

Serial ma liczyć sześć odcinków. Scenariusz, nad którym pracują Craig Pearce i Frank Cottrell Boyce zostanie oparty na wydanych w 2018 roku pamiętnikach gitarzysty Steve'a Jonesa pod tytułem "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol". Boyle rozmawiał na temat nadchodzącej produkcji z portalem Collider.

Wyobraź sobie, że ze swoimi kumplami włamujesz się do świata "The Crown" i "Downton Abbey" i wykrzykujesz piosenki i swoją wściekłość na wszystko, co reprezentują ich mieszkańcy. To moment, w którym na zawsze zmieniło się brytyjskie społeczeństwo i kultura. Jest to punkt wybuchu brytyjskiej kultury ulicznej… gdzie zwykli młodzi ludzie weszli na scenę i wyładowali swoją furię i modę… i wszyscy musieli oglądać i słuchać… i wszyscy bali się ich lub szli za nimi. Sex Pistols. W jej centrum stał młody, czarujący analfabeta kleptoman - bohater tamtych czasów - Steve Jones, który, jak sam powiedział, stał się 94. największym gitarzystą wszechczasów. Oto jak zdobył to miejsce.

Danny Boyle powołał już do życia film o brytyjskiej kulturze uliczników, ale z trochę innego okresu. Mowa o słynnej serii "Trainspotting", opowiadająca o młodym narkomanie (Ewan McGregor), który stara się zerwać z nałogiem. Wygląda więc na to, że jest odpowiednią osobą, do przeniesienia ducha schyłku lat 70. na mały ekran.

Polecamy

"Pistol" - obsada serialu o Sex Pistols

Do tej pory centralnej postaciami w kontekście zespołu Sex Pistols byli wokalista Johnny Rotten i otoczony kultem nieżyjący już basista Sid Vicious, o którego historii miłosnej nakręcono zresztą film "Sid i Nancy" z 1986 roku. Tym razem głównym bohaterem zostanie Jones, co będzie ciekawym ujęciem historii zespołu. Okazuje się, że "Pistol" ma już skompletowaną główną obsadę. 

Polecamy

W serialu wystąpią Toby Wallace ("Babyteeth") jako Steve Jones, Anson Boon ("1917") jako John Lydon, Louis Partridge ("Enola Homes") jako Sid Vicious, Jacob Slater jako Paul Cook, Fabien Frankel ("The Serpent") jako Glen Matlock, Dylan Llewellyn ("Derry Girls") jako Wally Nightingale, Sydney Chandler ("Don’t Worry Darling") jako Chrissie Hynde, Emma Appleton ("Wiedźmin") jako Nancy Spungen oraz Maisie Williams ("Gra o tron") jako punkowa modelka Jordan. Zdjęcia ruszą już  7 marca 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy "Pistol" zadebiutuje na antenie FX.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.