Twórcy „The Simpsons” przewidzieli kolejne wydarzenie z prawdziwego świata

Sergiusz Kurczuk
19.10.2018 13:37
Twórcy „The Simpsons” przewidzieli kolejne wydarzenie z prawdziwego świata Fot. kadr z serialu The Simpsons

Po raz kolejny serial „The Simpsons” okazał się lepszy niż przepowiednie Nostradamusa. 

Animowany sitcom „The Simpsons” jest nadawany bez przerwy od roku 1989. W ciągu tych prawie 30 lat zdołał przewidzieć wiele wydarzeń, które po jakimś czasie okazały się prawdziwe. Pod koniec października 2018 roku rząd Kanady ogłosił, że legalizuje rekreacyjne korzystanie z marihuany. Fani konopi indyjskich czekają, aż to rozporządzenie zostanie wcielone w życie. Tymczasem w świecie Simpsonów legalna marihuana w Kanadzie jest oczywistością od wielu lat.

„The Simpsons” - kiedy serial przewidział zalegalizowanie marihuany w Kanadzie?

W 16. sezonie animacji, a konkretnie w odcinku zatytułowanym „Midnight Rx” z 2005 roku pojawia się gag, w którym Homer, dziadek Simpson, Ned i Apu przemycają recepty na leki do Kanady z powodu wzrostu cen ubezpieczenia w USA. Tam spotykają kanadyjski odpowiednik Flandersa i odkrywają, że marihuana jest w tym kraju legalna. 

Oczywiście w tamtym czasie rząd jedynie wspominał o zniesieniu zakazu spożywania produktów na bazie marihuany. To nie jedyny raz, kiedy serial przewidział wydarzenia w realnym świecie. Pisaliśmy między innymi o interesie, który dobiły Disney i 20th Century Fox, o którym wzmianka w „The Simpsons” pojawiła się 20 lat wcześniej

„The Simpsons” 30. sezon serialu - kiedy premiera?

Obecnie emitowany jest 29. sezon „The Simpsons”. W 2019 roku animacja będzie obchodziła 30. urodziny. Twórcy pracują nad nowymi historiami o tytułowej rodzinie. Co roku na Halloween powstaje odcinek specjalny, w którym twórcy nawiązują do innych seriali i filmów w pewien sposób związanych ze świętem duchów. Traf chciał, że w przyszłym roku halloweenowe przygody rodzinki ze Springfield przypadną na 666. odcinek serialu. Twórcy oczywiście żartują, że przewidzieli to, kiedy powstawał serial. Tegoroczne wydanie specjalne trafi na antenę Fox 21 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.