W serialu „Supergirl” pojawi się pierwsza transseksualna superbohaterka

Sergiusz Kurczuk
23.07.2018 14:07
Supergirl|undefined Fot. materiały promocyjne

W 4. sezonie serialu „Supergirl” zadebiutuje Dreamer, którą zagra transseksualna aktorka Nicole Maines. Jej postać będzie pierwszą transseksualna superbohaterką. 

Podczas San Diego Comic Con 2018 odbył się panel poświęcony serialom stacji CW. Zaprezentowano kolejne produkcje oparte na komiksach DC, które rozgrywają się w świecie Arrowverse, między innymi kolejne sezony seriali „Arrow”, „The Flash”, „Black Lightning”, czy „Supergirl”. W 4. serii przygód kuzynki Supermana pojawi się kilka nowych postaci. Wśród nich jest tajemnicza Nia Nal znana również jako Dreamer, w którą wcieli się transgenderowa aktorka Nicole Maines. Jej bohaterka również będzie transseksualna. 

Nicole Maines Fot. foto: Mike Coppola/East News

„Supergirl” sezon 4. - kim jest transseksualna Nia Nal?

Nicole Maines od lat jest aktywistką, która walczy o prawa osób transseksualnych. Aktorka pojawiła się na panelu poświęconym „Supergirl” i zdradziła kilka informacji dotyczących bohaterki. 

Wygląda na to, że mamy trans-superbohaterkę, która będzie autorytetem dla trans-dzieciaków.

Maines wypowiedział się na temat swojej roli w rozmowie z Variety. 

Chcę, żeby fani pozbyli się wszelkich konstruktów myślowych na temat osób transseksualnych. Możemy być każdym, możemy być, kim chcemy, możemy być superbohaterami - ponieważ na wiele sposobów nimi jesteśmy. Mieliśmy reprezentację w telewizji, ale to nie była odpowiednia reprezentacja. 

W komiksach DC istnieje postać, która nazywa się podobnie do serialowej bohaterki. Chodzi o Nural Nal znanej lepiej jako Dream Girl. Nural Nal nie jest jednak transseksualna. Według twórców „Supergirl” Nia Nal jest młodą transgenderową kobietą, z wielką chęcią pomagania innym. 4. sezon serialu zadebiutuje w październiku 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.