"Wiedźmin" - Netflix przygotowuje film, rozgrywający się w świecie Geralta z Rivii

22.01.2020 08:52
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu Wiedźmin

Według najnowszych informacji Netflix przygotowuje animowany spin-off na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Za produkcję ma odpowiadać Tomasz Bagiński.

Serial "Wiedźmin" odniósł ogromny sukces. Netflix już przygotowuje drugi sezon i ma pomysły na dalsze przygody Geralta z Rivii. To jednak nie wszystko. Według najnowszych informacji platforma streamingowa ma w planach filmowy spin-off. O czym opowie?

"Wiedźmin" - filmowy spin-off Nefliksa

Jak donosi Writers Guild of America, trwają prace nad filmem, który rozegra się w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Informacje na temat podobnej produkcji pojawiły się już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że dzięki popularności serialu, w końcu zdecydowano się ją powołać do życia. Według najnowszych informacji za animowany film odpowie Tomasz Bagiński. Polski twórca nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Przeczytaj także

Scenariusz do filmu pod tytułem "The Witcher: Nightmare of the Wolf" stworzy Beau DeMayo, który pracował nad pierwszym odcinkiem "Wiedźmina". Całkiem możliwe, że spin-off nie będzie jedyną tego typu produkcją i wkrótce zobaczymy kolejne podobne tytuły, skupiające się na pobocznych wątkach ukazanych w serialu. Istnieje szansa, że w "Nightmare of the Wolf" nie zobaczymy takich bohaterów jak Geralt z Rivii, Yennefer z Vengerbergu czy księżniczka Ciri. Nawet jeśli się pojawią, będą to epizody. Na razie są to jednak spekulacje, ponieważ Netflix do tej pory oficjalnie nie potwierdził prac nad animowanym spin-offem "Wiedźmina".

Przeczytaj także

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.