"Wiedźmin" - Showrunnerka serialu zdradziła ile lat będzie miał Geralt

19.11.2019 10:29
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu Wiedźmin

Lauren Hissrich zdradziła ile lat ma Gerlat z Rivii z nadchodzącego serialu Netfliksa. W tej kwestii twórcy również trzymali się literackiego pierwowzoru.

Wielkimi krokami zbliża się premiera serialu Netfliksa pod tytułem "Wiedźmin". Twórczyni produkcji postanowiła zdradzić informację na temat Geralta z Rivii. Ile lat ma tytułowy bohater?

"Wiedźmin" - ile lat ma Gerlat?

Od samego początku twórcy serialu zapowiadali, że produkcja będzie silnie związana z materiałem źródłowym. Okazuje się, że w przypadku wielu cech Geralta również tak będzie. Showrunnerka Lauren S. Hissrich i aktorka, która wcieliła się w Ciri - Freya Allan udzieliły wywiadu w magazynie "SciFiNow". Twórczyni "Wiedźmina" została zapytana o szczegóły dotyczące protagonisty, pochodzące z twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Hissrich po raz kolejny potwierdziła, że podczas pracy nad scenariuszem była wierna oryginałowi. Zdradziła też, w jakim wieku poznamy Gerlata.

Razem ze scenarzystami wybraliśmy nasze ulubione historie, w tym niektóre z moich ulubionych, ale idea była taka, by wybrać te opowiadania, które najlepiej zilustrują, o czym jest "Wiedźmin". Od tego zaczęliśmy. Geral ma prawie 100 lat, kiedy rozpoczyna się serial i spotykamy go w połowie wędrówki. Nagle dochodzi do śmierci jednej z postaci i to sprawia, że musi zboczyć z drogi. W ten sposób rozpoczynają się skomplikowane wydarzenia, które główny bohater musi sobie poukładać. To całkiem fajne miejsce do rozpoczęcia przygody. To prawdziwy bohater stojący na skraju nowej podróży.

Wypowiedź Hissrich pokrywa się z tym, co w swoich działach pisał Andrzej Sapkowski. Literacki Geralt również zbliża się do setki. Shworunnerka zdradziła przy okazji, co popchnie akcje serialu do przodu. Fani mogą się domyślać, czyja śmierć spowoduje, że tytułowy wiedźmin rozpocznie nową przygodę. Reszta musi poczekać na premierę serialu Netfliksa.

Przeczytaj także

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Wiedźmin" zadebiutuje w bazie Netfliksa już 20 grudnia 2019 roku. W roli tytułowej wystąpił Henry Cavill. W pozostałych rolach zagrali Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring oraz Anya Chalotra. Platforma streamingowa już potwierdziła, że powstanie drugi sezon serialu. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

Przeczytaj także

Zobacz też: Wiedźmin będzie słowiański. Część potworów stworzono inspirując się polskim folklorem [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.