"Wiedźmin" - aktor grający Jaskra też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi"

27.12.2019 13:44
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu "Wiedźmin"/Netflix

Grosza dajcie wiedźminowi, jeśli też nie możecie przestać podśpiewywać piosenki z serialu "Wiedźmin". 

Długo wyczekiwany "Wiedźmin" nareszcie nadszedł, a wraz z nim wiele niezapomnianych scen, ale także fragmentów muzycznych. Największą popularnością cieszy się oczywiście ballada Jaskra o wdzięcznym tytule "Grosza daj wiedźminowi" (lub "Toss a Coin to Your Witcher" w wersji anglojęzycznej"). Wśród fanów tego utworu znajdziemy nie tylko miliony widzów na całym świecie, ale również samego Joeya Batey'ego, który zaśpiewał utwór w oryginalnej wersji. 

Grosza daj wiedźminowi - utwór z Wiedźmina stał się międzynarodowym hitem

Aktor udzielił niedawno wywiadu portalowi Comicbook.com, w którym powiedział, że również znalazł się w grupie osób, które nie mogą przestać podśpiewywać charakterystycznego refrenu. O ile widzowie mieli dopiero tydzień na poznanie utworu, o tyle Batey nie może przestać go nucić od ostatnich 8 miesięcy: 

Ja mam tak od ośmiu miesięcy. Mam go w głowie odkąd tylko pierwszy raz go usłyszałem. Chodziłem z nim spać, budziłem się i dalej go nuciłem. Nie zrozumiecie piekła, przez które przeszedłem.
Przeczytaj także

Joey Batey wyjaśnił, że cała magia piosenki polega na świetnych umiejętnościach kompozytorskich twórczyń muzyki do "Wiedźmina":

To dzięki niesamowitemu wyczuciu Sonii Belousovej i Giony Ostinelli, które są wybitne. Rozumieją moc piosenki, ale tak samo, jak twórcy tekstu znali kontekst i wpływ utworu na Kontynent. Granie ich na planie było świetne, a powrót do studia 4-5 miesięcy później był jeszcze lepszy, bo brakowało mi tego serialu. Brakowało mi tej postaci, brakowało mi osób, z którymi pracowałem. Więc powrót do studia i zobaczenie ich ponownie było naprawdę niesamowite. 

Dla przypomnienia "Toss a Coin to Your Witcher" w wykonaniu Bateya:

Zobacz także: Henry Cavill nie pił przez 3 dni, by nagrywać sceny bez koszulki w "Wiedźminie"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.