"Wiedźmin" - twórczyni serialu zdradziła największe odstępstwa od książek Sapkowskiego

24.12.2019 10:07
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu Wiedźmin

"Wiedźmin" Netfliksa całymi garściami czerpie z prozy Sapkowskiego. Są jednak momenty, w których serial idzie w innym kierunku. Lauren S. Hissrich o nich opowiedziała.

Od samego początku showrunnerka zapewniała fanów Geralta, że serial będzie wierny literackiemu pierwowzorowi. W ośmiu odcinkach pierwszego sezonu "Wiedźmina" od platformy streamingowej Netflix, twórcy zdołali zmieścić historie z trzech dzieł Andrzeja Sapkowskiego. Biorąc jednak pod uwagę różnice wynikające z dwóch różnych mediów, trudno było uniknąć niektórych zmian. Lauren S. Hissrich zdradziła największe odstępstwa od oryginału. 

"Wiedźmin" - czym serial różni się od książek?

Z okazji premiery pierwszego sezonu serialu. Showrunnerka rozmawiała z portalem The Wrap. Została zapytana o różnice w adaptacji w porównaniu z papierowym pierwowzorem. Na co zwróciła uwagę Hissrich?

Największą zmianą, której dokonaliśmy względem materiału źródłowego, z pewnością są postacie Ciri i Yenefer oraz ukazanie ich historii. Nie chciałam czekać do drugiego czy trzeciego sezonu, żeby je wprowadzić. 

W książkowym świecie Geralta Ciri pojawiła się dopiero w "Mieczu przeznaczenia", natomiast Yenefer zadebiutowała w "Ostatnim życzeniu". Pierwszy sezon, który jest przeniesienim na mały ekran pierwszych przygód Geralta, musiałby się skupić jedynie na Białym Wilku, a zamiarem twórców było zaprezentowanie od razu trójki głównych bohaterów. Z tego powodu połączono wątki z opowiadań i powieści Sapkowskiego, przez co serial rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych. Dopiero w kolejnym sezonie zobaczymy połączenie ich w jedną opowieść dziejącą się w tym samym miejscu i tym samym czasie. 

Przeczytaj także

"Wiedźmin" - kiedy premiera 2. sezonu?

Produkcja jeszcze przed premierą pierwszego sezonu dostała oficjalne pozwolenie na kontynuację. Twórcy serialu już pracują nad drugim sezonem, a fanom "Wiedźmina" pozostaje czekać na nowe przygody Geralta, Yenefer i Ciri. Na razie nie wiadomo, kiedy nowe odcinki trafią na Netflix. Pierwszy sezon jest w całości dostępny na platformie od 19 grudnia 2019 roku.  

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA] 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.