Wiemy, kto zagra główną rolę w serialu "The Mandalorian"

Sergiusz Kurczuk
14.11.2018 10:09
Wiemy, kto zagra główną rolę w serialu "The Mandalorian" Fot. materiały promocyjne

Twórcy pierwszego serialu "Star Wars" pod tytułem "The Mandalorian" wybrali już aktora, który wcieli się w tytułowego bohatera. Tak jak przewidywano, został nim gwiazdor hitu Netfliksa "Narcos".

Prace nad pierwszym aktorskim serialem w świecie "Gwiezdnych Wojen" już ruszyły, ale do tej pory twórcy nie potwierdzili, kto wcieli się w tytułowego Mandalorianina. Pojawiły się pewne pogłoski, ale nie podano ich z oficjalnego źródła. Okazało się jednak, że były prawdziwe. W serialu "The Mandalorian" w głównej roli wystąpi Pedro Pascal - aktor znany z takich produkcji jak "Narcos", czy "Gra o tron".

"The Mandalorian" - Pedro Pascal wystąpi w głównej roli

Informację o dołączeniu Pascala do obsady "The Mandaliorian" potwierdził serwis Variety, który kilka tygodni wcześniej sugerował, że ten aktor jest barny pod uwagę przez twórców serialu. Mimo potwierdzenia udziału Pascala nadal nie wiele wiadomo na temat fabuły "The Mandalorian", ani postaci, w którą wcieli się gwiazdor "Narcos". Prawdopodobnie będzie jednak samotnym strzelcem z planety Mandalora, podróżującym po odległych zakątkach galaktyki, jak zapowiedział to shworunner Jon Favreau.

Akcja serialu ma się dziać pomiędzy wydarzeniami z "Powrotu Jedi" i "Przebudzenia Mocy". "The Mandalorian" będzie szansą na zgłębienie przemian, które nastąpiły przed powstaniem Najwyższego Porządku. Co prawda obecnie emitowana jest animacja "Star Wars Resistance", osadzona w podobnym przedziale czasowym, ale widzowie "The Mandalorian" spojrzą na świat "Gwiezdnych Wojen" z perspektywy osoby, która przynajmniej na początku, nie jest zaangażowana w żadną ze stron konfliktu.

"The Mandalorian" - kiedy premiera?

Pedro Pascal i Jon Favreau to nie jedyne słynne nazwiska, pojawiające się na liście płac pierwszego aktorskiego serialu "Star Wars". Do tej pory ogłoszono, że reżyserami poszczególnych odcinków będą między innymi Taika Waititi, Bryce Dallas Howard i Dave Filoni. "The Mandalorian" zadebiutuje na wciąż powstającej platformie streamingowej Disney+, gdzie pojawi się kolejny serial aktorski w świecie "Gwiezdnych Wojen". Mowa o prequelu "Łotra 1" z Diego Luną w roli głównej. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy oba seriale. "The Mandalorian" prawdopodobnie będzie miał premierę jako pierwszy, ale odbędzie się ona nie wcześniej niż w drugiej połowie 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.