"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" z przyspieszoną datą premiery. Kiedy zobaczymy serial?

18.08.2022 12:11
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" z przyspieszoną datą premiery. Kiedy zobaczymy serial? Fot. materiały prasowe/Amazon Prime Video

Amazon postanowił nieco przyspieszyć premierę swojego flagowego serialu fantasy - "Pierścienie Władzy" nie tylko zobaczymy trochę wcześniej, ale też będziemy mogli obejrzeć dwa odcinki zamiast jednego.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z przyspieszoną datą premiery

Tutaj musimy nieco ostudzić zachwyt fanów czekających na produkcję - premiera ta została przyspieszona o zaledwie 3 godziny i w Polsce zamiast piątku o 6:00 rano, debiutanckie dwa odcinki pojawią się o 3:00 w nocy 2 września 2022 roku. Znacznie lepiej wygląda to, kiedy korzysta się z amerykańskiego czasu - oznacza to bowiem, że pierwsze odcinki pojawią się o 21:00 ET 1 września.

Polecamy

Nie mniej, zobaczymy od razu dwa odcinki, więc jest tutaj jakakolwiek wartość dodatnia. 

Tak jak napisał Amazon, każde kolejne odcinki będą debiutowały co tydzień w piątki o 6:00 rano czasu polskiego. Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków.

Polecamy

Jak pewnie wiecie, "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to jeden z najdroższych seriali w historii telewizji (o ile nie najdroższy). Jakiś czas temu pojawiły się przecieki, że jeden sezon produkcji miał kosztować ponad 450 milionów dolarów, co przy ośmiu odcinkach sugeruje nam, że pojedyncze epizody mogły mieć budżet wynoszący nawet 56 milionów dolarów. Dla porównania - cała trylogia "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona kosztowała niecałe 300 milionów dolarów.

Z informacji prasowych wiemy, że akcja serialu rozgrywa się w czasie Drugiej Ery Śródziemia, a akcja przeniesie nas od najciemniejszych zakątków Gór Mglistych, przez wyspiarskie królestwo Numenoru, aż do stolicy elfów - Lindonu. Wszystkie zapowiedzi sugerują nam, że główną bohaterką tak na dobrą sprawę będzie Galadriela, wojownicza elfka, którą w trylogii Petera Jacksona (a także w "Hobbicie") grała Cate Blanchett.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.