Zobaczcie jak Joseph Quinn nauczył się grać "Master of Puppets" Metalliki na potrzeby "Stranger Things" [WIDEO]

12.07.2022 15:08
Zobaczcie jak Joseph Quinn nauczył się grać "Master of Puppets" Metalliki na potrzeby "Stranger Things" [WIDEO] Fot. materiały prasowe/Netflix

Tak, tak, wiemy, że macie już dosyć tego tematu. Obiecujemy, że to już ostatni tekst typu "Metallica w Stranger Things".

Zobaczcie jak Joseph Quinn uczył się grać Master of Puppets

Chociaż, jak wiemy z napisów końcowych, to Tye Trujillo (tak, syn Roberta z Metalliki) zapewnił "dodatkowe ścieżki gitary", to sam Joseph Quinn również powinien dostać propsy za to, że chciał być wiarygodny w roli metalowca Eddiego Munsona. W sieci pojawiło się bowiem wideo od scenarzystów "Stranger Things", w którym Quinn sam mierzy się z "Master of Puppets" na gitarze.

Polecamy

Więc chociaż w samym serialu najprawdopodobniej słyszymy pracę Tye'a Trujillo, to sam aktor i tak całkiem nieźle poradził sobie z materiałem źródłowym. Jak pewnie wiecie, "Master of Puppets" wcale nie jest takie łatwe do zagrania na gitarze, więc chapeu bas, panie Quinn:

Quinn opowiedział niedawno w rozmowie z Collider o pracy nad tą sceną. Zdradził, że w zbliżeniach na dłonie wykorzystano gitarzystę Aidena Fischera - ten również zagrał solówkę:

Tego dnia razem z Gatenem (Matarazzo, wciela się w Dustina - przyp. red.) weszliśmy po prostu na dach tego kampera i zaczęliśmy się dobrze bawić. Było super, zagrałem większość tego kawałka, ale i tak zaprosiliśmy metalowego gitarzystę do tego, żeby zagrał solówkę, bo ja jestem tylko człowiekiem. To bardzo szybki kawałek, ale starałem się zrozumieć wszystko. Kawał dobrej zabawy.
Polecamy

W wyniku pojawieniu się w "Stranger Things", "Master of Puppets" trafiło na 17. miejsce Global Spotify chart, 44. Spotify Top 200 na świecie oraz do Top 200 zestawienia w Polsce. Utwór zagościł także na 45 playlistach Top 50 Viral z różnych krajów oraz na 4. pozycji Shazam Global.

Wszystkie 4. sezony serialu są już dostępne na Netflix. W produkcji jest już także finałowa seria, która na razie nie ma jednak daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.