"Harry Potter" ma powrócić jako serial. Trwają rozmowy z J.K. Rowling

04.04.2023 15:56
Harry Potter Fot. East News

Pojawiły się nieoficjalne informacje, że HBO i Warner Bros. planuje stworzyć serial o Harrym Potterze. W projekt będzie zaangażowana J.K. Rowling.

Serial "Harry Potter"? Wiele na to wskazuje, że HBO rozpoczął już prace nad serialem o Harrym Potterze. Jak podaje Bloomberg, HBO i Warner Bros. chcą zawrzeć umowę na serial telewizyjny oparty na serii książek J.K. Rowling. Produkcja miałaby się pojawić zarówno w telewizji, jak również i w streamingu. 

Polecamy

"Harry Potter" ma powrócić jako serial. Trwają rozmowy z J.K. Rowling

Anonimowi informatorzy przekazali, że każdy sezon serialu o Harrym Potterze byłby oparty na jednej książce z serii - z tego by wynikało, że powstanie 7 sezonów i produkcja będzie bardziej szczegółowa, niż wcześniejsze filmy. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav i szef HBO, Casey Bloys, ponoć pracują, by przekonać Rowling do produkcji nowego serialu. Pisarka ma być zaangażowana w ten projekt, ale nie pojawi się w roli showrunnerki czy jako twórca serialu.

Jak podaje Bloomberg, umowa dotycząca serialu jest wciąż omawiana, a więcej informacji na temat nowej strategii streamingowej Warner Bros. Discovery ma pojawić się w przyszłym tygodniu.

Polecamy

Na razie informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale pewnym jest, że Warner Bros. Discovery chce skupić się na produkcjach związanych z Harrym Potterem. Studio wcześniej wyprodukowało oryginalne adaptacje filmowe Harry'ego Pottera, a także prequel "Fantastyczne Zwierzęta".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.