Pedro Pascal zasnął podczas kręcenia ikonicznej sceny z "Gry o tron": "to było relaksujące"

Kamil Kacperski
15.03.2023 14:14
Pedro Pascal zasnął podczas kręcenia ikonicznej sceny z "Gry o tron": "to było relaksujące" Fot. Ashley Landis/Invision/East News

Czasami aktorstwo to ogromny wysiłek, a czasami w pracy można sobie robić drzemki - o tym przyjemniejszym aspekcie pracy opowiedział niedawno Pedro Pascal.

Gra o tron - Pedro Pascal przysypiał podczas kręcenia jednej z najważniejszych scen

Pedro Pascal zdobył dużą popularność po występie w hitowym serialu HBO, "Gra o tron". W 4. sezonie produkcji o losach królestwa Westeros wcielił się w wojownika Oberyna Martella, znanego również jako Czerwona żmija. 

Polecamy

Chociaż jego postać nie pojawiała się w zbyt wielu odcinkach i szybko spotkał ją tragiczny los, to dla Pedro Pascala była przepustką do dużej sławy, udziałach w głośnych filmach i serialach, a także bardzo przyjemną pracą. Tak bardzo przyjemną, że aktor w jednej z kluczowych scen zasnął na planie.

Opowiedział o ikonicznej scenie śmierci Oberyna w wywiadzie na kanale Hot Ones. Pascal przyznał, że tego dnia był bardzo zmęczony, a warunki na planie oraz jego ekranowy partner Hafþór Júlíus Björnsson, czyli serialowy Ser Gregor Clegane, sprawiły, że w pewnym momencie zasnął.

Polecamy

Pedro Pascal podkreślił, że Björnsson był niezwykle delikatny podczas pracy nad sceną, a sztuczna krew oraz inne rekwizyty były bardzo chłodne, co przynosiło aktorowi ulgę w gorący dzień. Uważa też, że dzięki temu kręcenie przerażającej sceny śmierci Oberyna było tak relaksujące, że zapadł w najgłębszy sen, w jakim kiedykolwiek był:

Zmiażdżył mi głowę. To była najlepsza część dnia. Było bardzo gorąco, kiedy kręciliśmy tę scenę. Był nade mną i włożył mi kciuki do oczu. Miał te rurki przymocowane do ramion oraz kciuków, które pompowały chłodną krew. Był tak delikatny. Najdelikatniejszy facet na świecie, w ogóle nie czułem jego ciężaru i był tego bardzo świadomy. (...) Były tam też te kawałki mięsa, które kładli na całej mojej twarzy. Pompowali sztuczną krew tak, aby zebrała się i rozlała po amfiteatrze. (...) Było wtedy tak gorąco, a te rzeczy były tak chłodne w dotyku, że czułem relaks. A, że trzeba było leżeć nieruchomo, to w końcu zapadłem w najgłębszy sen, w jakim kiedykolwiek byłem.

Poniżej możecie obejrzeć wywiad z Pedro Pascalem:

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.