"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - 2. sezon serialu wyreżyserują tylko kobiety

16.12.2022 13:18
"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - 2. sezon serialu wyreżyserują tylko kobiety Fot. Amazon/Courtesy Everett Collection/East News

Niecodzienna sytuacja w Hollywood - Amazon poinformował, że nadchodzący 2. sezon "Pierścieni władzy" zostanie wyreżyserowany przez same kobiety. Poznaliśmy nazwiska twórczyń.

Pierścienie władzy wyreżyserują tylko kobiety. Wiemy też, ile będzie odcinków

Jak podaje Deadline, Amazon Studios podjęło dość niecodzienną decyzję jak na hollywoodzkie standardy - 2. sezon ich flagowego serialu "Pierścienie władzy" zostanie w całości wyreżyserowany przez kobiety - wśród twórczyń powróci m.in. Charlotte Brandstrom, a towarzyszyć jej będą Sanaa Hamri oraz Louise Hooper. 

Polecamy

Nowe wieści zdradziły nam również, że 2. sezon "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" będzie miał tyle samo odcinków, co seria numer 1 - tych będzie 8.

Tak jak wspomnieliśmy, decyzja o zatrudnieniu samych reżyserek do stworzenia 2. sezonu "Pierścieni władzy" jest wręcz niespotykana, jeśli chodzi o Hollywood - zresztą niech przykładem będzie 1. seria serialu. Brandstrom była jedyną reżyserką tamtych odcinków. Teraz natomiast jest szefową całej grupy.

Jeśli chodzi o samą zainteresowaną, to ta zrealizowała dwa kluczowe odcinki dla całego 1. sezonu - mowa o epizodach 6. i 7., w których doszło do batalii między orkami i ludźmi, wybuchu Góry Przeznaczenia i przekształcenia Southlands w Mordor.

Polecamy

Teraz wiemy, że Brandstrom wyreżyseruje 4 odcinki i będzie pełniła rolę producentki wykonawczej całego sezonu. Hamri i Hooper zrobią natomiast po 2 epizody nowej serii "Pierścieni władzy". 

Na razie nie wiemy, kto dołączy do obsady 2. sezonu. Jesteśmy jednak pewni, że w nowych odcinkach powrócą główne postaci z poprzednich odcinków, czyli m.in. Elendil, Isildur, Elrond, Celebrimbor, Durin, Arondir, Bronwyn, Theo, Sauron i oczywiście Galadriela. 

Data premiery 2. sezonu "Pierścieni władzy" na razie nie jest znana. Spodziewamy się, że nowe odcinki pojawią się na Amazon Prime Video w 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.