"Stranger Things" i "Ozark" zdominowały wyniki oglądalności w streamingu. Netflix deklasuje rywali

27.01.2023 11:08
"Stranger Things" i "Ozark" zdominowały wyniki oglądalności w streamingu. Netflix deklasuje rywali Fot. materiały prasowe/Netflix

Za każdym razem, kiedy wydaje się, że Netflix nieco traci przewagę nad swoimi konkurentami na rynku streamingu, to nagle pojawiają się statystyki, które pokazują jak bardzo błędne jest to poczucie.

Netflix zdominował oglądalność w streamingu. Absolutna deklasacja

Poznaliśmy listę najpopularniejszych streamingowych seriali 2022 roku i wygląda na to, że Netflix totalnie zdominował rywali. Firma Nielsen podzieliła się wynikami swoich badań i serwis nie tylko wygrał w kategorii oryginalnych programów, ale również programów ogólnie.

Polecamy

Najlepiej obrazuje to chyba fakt, że w Top 15 najpopularniejszych produkcji oryginalnych znalazły się zaledwie DWIE produkcje, które nie były dostępne na Netflix - ten zaszczyt przypadł "The Boys" i "Władcy Pierścieni: Pierścieniom władzy" od Amazon Prime Video. W kategorii "ogólnej" pojawiło się natomiast Disney+ z "Encanto", "Bluey" i "Simpsonami".  

Z drugiej strony taka dominacja nie jest specjalnie zaskakująca, biorąc pod uwagę jakie produkcje zadebiutowały na Netflixie w 2022 roku - "Stranger Things" biło wszelkie rekordy i z ogromną przewagą pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia.

Zaskakująco wysoko był "Ozark", który doczekał się w zeszłym roku swojego finału, a podium zamyka "Wednesday", czyli jeden z najlepszych debiutów w historii serwisu. 

Polecamy

Dalej były popularne serie "Cobra Kai", "Bridgertonowie", "Virgin River", a także kolejny debiut w postaci "Potwora" o Jeffreyu Dahmerze. Nie zabrakło miejsca dla "The Crown", reality show "Love Is Blind", a także debiutu "Inventing Anna", wysoko pojawiły się również "Umbrella Academy" i "Upadek królestwa".

Trochę zaskakująca jest nieobecność "Sandmana", ale z drugiej strony trudno byłoby zastąpić którąś z opisanych wyżej produkcji. Tak prezentuje się pełne zestawienie najchętniej oglądanych oryginalnych seriali w streamingu w 2022 roku:

 1. Stranger Things, 34 odcinki, Netflix, 52 mld minut
 2. Ozark, 44 odcinki, Netflix, 31,3 mld minut
 3. Wednesday, 8 odcinków, Netflix, 18,6 mld minut
 4. Cobra Kai, 50 odcinków, Netflix, 16,7 mld minut
 5. Bridgertonowie, 16 odcinków, Netflix, 14 mld minut
 6. Virgin River, 42 odcinki, Netflix, 13,6 mld minut
 7. Potwór: Jeffrey Dahmer, 10 odcinków, Netflix, 13,4 mld minut
 8. Love Is Blind, 40 odcinków, Netflix, 13,1 mld minut
 9. Inventing Anna, 9 odcinków, Netflix, 12,9 mld minut
 10. The Crown, 50 odcinków, Netflix, 12,7 mld minut
 11. The Boys, 24 odcinki, Prime Video, 10,6 mld minut
 12. Great British Baking Show, 85 odcinków, Netflix, 10,6 mld minut
 13. Umbrella Academy, 30 odcinków, Netflix, 10,5 mld minut
 14. Upadek królestwa, 46 odcinków, Netflix, 10,4 mld minut
 15. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, 8 odcinków, Prime Video, 9,4 mld minut
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.