"Z Archiwum X" doczeka się nowej wersji. Przygotuje ją reżyser "Black Panthera"

29.03.2023 11:51
"Z Archiwum X" doczeka się nowej wersji. Przygotuje ją reżyser "Black Panthera" Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia na temat serialu "Z Archiwum X". Ten miałby się doczekać zupełnie nowej i odświeżonej wersji, za którą odpowiadałby Ryan Coogler.

Z Archiwum X w nowej wersji. Ciekawe informacje od twórcy pierwowzoru

Od premiery finałowych odcinków "Z Archiwum X" minęło już pięć lat, ale twórca Chris Carter wyjawił niedawno, że na horyzoncie może być nowa wersja serialu od reżysera "Black Panthera" i "Creeda", Ryana Cooglera.

Polecamy

Niedawno Carter porozmawiał z Glorią Macarenko z podcastu On the Coast. Poruszono temat oryginalnej produkcji i planów zdjęciowych w Vancouver, a twórca wyjaśnił, że Coogler jest zaangażowany i zainteresowany opowiedzeniem nowych historii "Z Archiwum X". Jak powiedział:

Jakiś czas temu rozmawiałem z młodym facetem... Ryanem Cooglerem. On ma zrobić "Z Archiwum X" w nowej wersji z różnorodną obsadą. Ma więc całkiem spore wyzwanie, bo przez 11 sezonów pokryliśmy naprawdę dużo terytorium.

Raczej spokojnie możemy założyć, że wersja Ryana Cooglera będzie odświeżeniem formuły znanej z pierwowzoru, a nie kontynuacją przygód Dany Scully i Foxa Muldera.

Polecamy

Na przełomie wieków "Z Archiwum X" był jednym z ukochanych produkcji telewizyjnych. Powstały też dwa filmy kinowe. Jednak w kolejnych latach widownia zaczęła się nudzić przygodami Muldera i Scully.

W 2015 roku reaktywowano produkcję, do której wrócili David Duchovny i Gillian Anderson. 10. sezon różnił się jednak od formuł oryginalnych serii. Mimo to na fali sentymentu za latami 90. serial miał dość dobre przyjęcie. W 2018 roku zadebiutował 11. sezon, który bardziej nawiązywał do swoich korzeni. Spadek oglądalności sprawił jednak, że serial oficjalne skasowano i nie doczekał się 12. serii. 

Niestety, na razie nie mamy więcej oficjalnych informacji na temat potencjalnego projektu Ryana Cooglera.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.