Amon Amarth w Krakowie [GALERIA]

Jakub Gańko
08.12.2016 11:23
Amon Amarth w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Szwedzcy wikingowie wystąpili 7 grudnia 2016 roku w krakowskim klubie Kwadrat. Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia.

Amon Amarth pojawił się w Krakowie w ramach polskiej części trasy promującej krążek „Jomsviking”, organizowanej przez KnockOut Productions. Jeśli przegapiliście ten występ, 8 grudnia 2016 będziecie mieli jeszcze szanse załapać się na koncert w gdańskim B90, zaś dzień później - w warszawskiej Progresji.

Kapela Johana Hegga skupiła się oczywiście na swoim najnowszym dziele i zarazem pierwszym concept albumie w dorobku, opartym na liczącej ponad ćwierć wieku historii. Na krążku pojawiła się gościnnie Doro Pesch, zaś za zrealizowane do dwóch utworów efektowne teledyski odpowiada polska Grupa 13.

Muzycy nie zapomnieli w repertuarze również o numerach z „Deceiver of the Gods”, który dotarł aż do 19. miejsca w regularnym notowaniu Billboardu, a także starszych pozycjach ze swojej dyskografii: „Surtur Rising”, „Twilight of the Thunder God” i „With Oden on Our Side”.

Zobaczcie naszą galerię z krakowskiego występu Amon Amarth:

Co jeszcze usłyszeli fani wikingów?

Setlista:

 1. The Pursuit of Vikings
 2. As Loke Falls
 3. First Kill
 4. The Way of Vikings
 5. At Dawn's First Light
 6. Cry of the Black Birds
 7. Deceiver of the Gods
 8. On a Sea of Blood
 9. Destroyer of the Universe
 10. Death in Fire
 11. One Thousand Burning Arrows
 12. Father of the Wolf
 13. Runes to My Memory
 14. War of the Gods

Bis:

 1. Raise Your Horns
 2. Guardians of Asgaard
 3. Twilight of the Thunder God

Przed Szwedami na deskach Kwadratu zagrał heavymetalowy Grand Magus z JB Christophersonem na czele. Ta szwedzka załoga zagrała z kolei najwięcej ze swojego piątego krążka, „Hammer of the North” z 2010 roku.

Tak Grand Magus prezentował się tamtego wieczoru na scenie:

Byliście na krakowskim występie Amon Amarth?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.