Antyradio.pl zaprasza na memoriał Dio na plaży w Sopocie

Aleksandra Degórska
25.07.2017 11:26
Antyradio.pl zaprasza na memoriał Dio na plaży w Sopocie Fot. materiały prasowe

Scream Maker wpadł na pomysł, żeby zagrać repertuar słynnego wokalisty na plaży. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

29 lipca 2017 na sopockiej plaży zabrzmi muzyka daleka od tej, którą zwykle kojarzy się z nadmorskim wypoczynkiem. Muzycy, którzy co roku organizują memoriał Ronniego Jamesa Dio, zagrają akustyczny minikoncert wypełniony przebojami tego artysty.

Jest to spontaniczny pomysł, na który wpadł basista Jan Radosz. Zwykłe coroczne memoriały organizuje Sebastian Stodolak, wokalista zespołu Scream Maker, wraz z członkami kapel takich, jak White Highway (Kasia Bieńkowska, Paweł Gromadzki, Mirek Skorupski), SteelFire (Patryk Makać) i The Kroach (Jan Popławski).

Jan Radosz tak komentuje letnią edycję memoriału:

W setliście nie zabraknie hitów takich, jak „Rainbow In The Dark, czy „Holy Diver”, liczymy, że pośpiewamy je wspólnie z tymi, którzy na koncert przybędą. Wspólnie śpiewanie i wspólne wychylenie kilku szklanic soku w kameralnej atmosferze - taki jest plan.

Dotąd odbyły się już 4 memoriały Ronniego Jamesa Dio, zagrało i zaśpiewało na nich gościnnie w sumie ponad 40 muzyków. To jedna z największych tego typu cyklicznych imprez w Polsce.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.