CETI i Animations na festiwalu Metalmania 2017

Aleksandra Degórska
02.12.2016 14:44
CETI i Animations na festiwalu Metalmania 2017 Fot. materiały prasowe

Po 9 latach powróciła jedna z największych imprez dla metalowców w Europie Środkowo - Wschodniej. Na festiwalu nie zabraknie też kapel z naszego podwórka.

Metalmania odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że na imprezie zagrają zespoły Moonspell, Sodom, Furia, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, ThermiT oraz Entombed A.D.
 
Teraz poznaliśmy kolejnych wykonawców. Do line-upu właśnie dołączyły polskie formacje - CETI i Animations!

CETI to grupa pod wodzą Grzegorza Kupczyka, która od 27 lat obecna jest na polskiej muzycznej scenie. Najnowszy krążek „Snakes of Eden” ukazał się w październiku 2016.

Tak Grzegorz Kupczyk komentuje występ w ramach Metalmanii:

Jesteśmy w CETI muzyczną rodziną i ci, którzy mieli okazję oglądać CETI podczas koncertu w roli gościa specjalnego Deep Purple oraz innych a także ci, którzy znają i pokochali „Snakes of Eden”, wiedzą co mam na myśli. Cieszę się niezmiernie i już odliczam dni. Zagramy i będzie to jeden z najlepszych koncertów Festiwalu Metalmania 2017!

Kolejnym zespołem, który pojawi się na Drugiej Scenie jest polska formacja Animations. Grupa zadebiutowała instrumentalnym krążkiem „Animations” w 2007 roku, a 2 lata później na rynku pojawił się album „Reset Your Soul”, na którym zespół wspierał duński producent – Tommy Hansen z Jailhouse Studio.

Dyskografię kapeli zamyka płyta z 2013 roku „Private Ghetto”, na której pojawił się nowy wokalista - Frantz Wołoch. Zespół ma już na koncie występy m.in. na Metal Hammer Festival 2011, MetalFest czy też jako support Trivium. Formacja pracuje obecnie nad nowym krążkiem, z którego materiał premierowo usłyszeć będzie można podczas występu w Spodku.

Ile kosztują bilety na festiwal Metalmania?

  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 złotych
  • Płyta – 170 złotych

Wybieracie się na Metalmanię 2017?
 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.