Castle Party 2019: Baśnia i Helroth otworzyły scenę na Zamku [ZDJĘCIA]

12.07.2019 18:52
Castle Party 2019|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Baśnia i Helroth porwali publiczność podczas Castle Party 2019. Zespoły swoim występami otworzyły imprezę na dużej scenie festiwalu. Zobaczcie zdjęcia z ich koncertów.

Festiwal Castle Party w dolnośląskim Bolkowie to czterodniowe święto muzyki w klimatycznej scenerii gotyckiego zamku.

Impreza odbywa się w tym roku w dniach 11-14 lipca. Na festiwal przyjechało kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych.

Castle Party 2019: Baśnia

Muzyka warszawskiego projektu oscyluje wokół alternatywy, melancholijnej muzyki inspirowanej dark popem, zimną falą, post punkiem, ethereal wave’em i brzmieniami wytwórni 4AD z przełomu lat 80/90.

Projekt współtworzą: wokalistka i kompozytorka materiału Baśnia Lipińska, Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej, Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej oraz Filip Onufry Jaremko na perkusji.

Castle Party 2019: Helroth

Zespół Helroth powstał w grudniu 2012 roku. Twórczość Helrotha cechuje zdecydowanie pogański klimat, mocny męski wokal, ludowe zaśpiewy, melodyczne partie fletu i skrzypiec, jak i również rozbudowane harmonicznie gitary oraz ciężko osadzona sekcja rytmiczna.

Trudno zdefiniować muzykę graną przez warszawiaków. Jest to swoiste połączenie etnicznych, wręcz szamańskich brzmień z wpadającymi w ucho folkowymi melodiami oraz gitarami.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Helrotha na Castle Party 2019

Castle Party 2019 wystartowało 11 lipca 2019, jak zwykle koncerty na terenie bolkowskiego zamku rozpoczęły się dzień później. Podczas tegorocznej edycji odbyły się już m.in. koncerty Schrottersburg, Cabaret Grey, 1984, Soror Dolorosa oraz NEO.

Zobacz stylizacje festiwalowe fanów Castle Party 2019.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.