Clutch zapowiedział koncert w Polsce w 2018 roku

Aleksandra Degórska
26.02.2018 09:57
Clutch zapowiedział koncert w Polsce w 2018 roku Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół zaprezentuje na tym koncercie nowy materiał. Zobaczcie, gdzie kupicie bilety na występ Clutch.

Polski koncert Clutch odbędzie się w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy promującej nadchodzący dwunasty album formacji. Grupa wystąpi 7 grudnia 2018 roku.

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku zespołu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby. Formacja z Maryland gra w składzie: Neil Fallon (wokal), Tim Sult (gitara), Dan Maines (gitara basowa) oraz Jean-Paul Gaster (perkusja). Wśród najlepszych płyt formacji wyróżnić można: „The Elephant Riders” (1998), „Blast Tyrant” (2004) oraz „Earth Rocker” (2013). Ich jedenasta płyta „Psychic Warfare”, zebrała bardzo przychylne recenzje.

Clutch zakończył nagrywanie następnego albumu w studio Sputnik Sound w Nashville. Producentem krążka jest Vance Powell znany ze współpracy z The White Stripes i Red Fang. Gitarzysta zespołu, Tim Sult, w jednym z wywiadów zdradził:

To moje ulubione utwory. Są mocniejsze, nawet doomowe! Wspólnie decydujemy w jaki sposób dany utwór rozwinie się z pomysłu w pełną kompozycję.

Zespół nie może już doczekać się premiery płyty oraz rozpoczęcia trasy koncertowej:

Nagrywanie krążka to również świetny okres do ćwiczeń przed koncertami oraz wspólnego jammowania. To właśnie pisanie nowej muzyki sprawia, że ciągle idziemy do przodu.

Koncert Clutch w Warszawie - bilety

Wejściówki kupicie w cenie 80 złotych w przedsprzedaży i 100 złotych w dniu koncertu. Sprzedaż ruszy 28 lutego 2018 na stronach www.shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.