Depeche Mode zagra koncert w Polsce w 2023. Zdradził również tytuł nowej płyty

04.10.2022 13:18
Depeche Mode Fot. action press/Reporter/East News

Depeche Mode zapowiedział nowy album oraz zdradził szczegóły trasy koncertowej. Kiedy zespół zawita do Polski?

4 października 2022 odbyła się konferencja zespołu Depeche Mode, na którą długo czekali wszyscy fani zespołu. Jeszcze pod koniec września zespół udostępnił zdjęcie z datą właśnie 4 października, co było zapowiedzią ważnego dnia. Właśnie dzisiaj poznaliśmy szczegóły nowej płyty oraz trasy koncertowej.

Polecamy

Depeche Mode ogłosił koncert w Polsce w 2023 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Konferencja prasowa Depeche Mode zaczęła się od kadrów ze studia nagraniowego pokazujące Dave'a Gahana i Martina Gore'a podczas nagrywek. W tle usłyszeliśmy sample z nowego singla zespołu, który brzmi bardzo oldschoolowo. Zespół wróci do Nowego Jorku, by dokończyć prace nad nowym krążkiem, na którym znajdą się piosenki powstałe w czasie pandemii. Nowa płyta będzie nosić tytuł "Memento Mori" i pomysł na nazwę albumu pojawił się jeszcze przed odejściem Andy'ego Fletchera. Krążek ma się ukazać wiosną 2023 roku.

Depeche Mode ogłosił również trasę koncertową Memento Mori Tour i kapela zagra również w Polsce. Zespół wystąpi 2 sierpnia 2023 w Warszawie na PGE Narodowym. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy ruszy 5 października od godz. 12:00, natomiast przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się 6 października o godz. 12:00. Natomiast bilety trafią do sprzedaży ogólnej 7 października od godz. 12:00.

Dave Gahan tak odniósł się do nowej płyty Depeche Mode:

Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby wkrótce się nim z wami podzielić i zaprezentować go na żywo na nadchodzących koncertach.

Przypomnijmy, że Andy Fletcher zmarł 26 maja 2022 w wieku 60 lat. Współzałożyciel Depeche Mode miał rozwarstwienie aorty, gdy przebywał w domu. Klawiszowiec został pochowany 20 czerwca 2022 w Londynie i na pogrzebie pojawiły się najbliższe osoby.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.