Farben Lehre zagra przed New Model Army w Warszawie

Jakub Gańko
28.09.2016 14:45
Farben Lehre zagra przed New Model Army w Warszawie Fot. materiały prasowe

Grupa Wojciecha Wojdy będzie gościem specjalnym koncertu New Model Army w warszawskiej Proximie. Farben Lehre świętuje w 2016 roku 30-lecie istnienia.

New Model Army przyjedzie w październiku 2016 roku na aż 6 koncertów do Polski. Z tej okazji Justin Sullivan opowiedział nam w wywiadzie o płycie „Winter”, którą będzie promował, a także swoich przemyśleniach dotyczących Polski. Oprócz Warszawy, grupa odwiedzi też Poznań, Gdynię, Białystok, Katowice i Wrocław.

Jednak tylko w Warszawie jej specjalnym gościem będzie płocki Farben Lehre, który w 2016 roku świętuje swoje 30-lecie. Grupa nagrała przez ten czas 11 albumów studyjnych, znalazła się też na wielu kompilacjach. W 1993 roku występowała już na jednej scenie z New Model Army podczas festiwalu w Jarocinie.

O fakcie zespół pochwalił się na swoim Facebooku:

Farben Lehre od wielu lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a także za jej granicami. Na swoim koncie ma m.in. 13 wizyt na festiwalu w Jarocinie, 4 na Przystanku Woodstock, 2 na Hunterfeście, a także występy w ramach takich imprez jak Seven Festival Węgorzewo, Cieszanów, Czad Festiwal, Pankowisko, Summerfall Płock czy Basowiszcza.

Przez ostatnie 10 lat zespół zaliczył ponad 1000 koncertów, grając m.in. u boku takich grup jak The Exploited, Die Toten Hosen, UK Subs, G.B.H., Vibrators, Anthrax, Biohazard, Inekafe, Dritte Wahl, Bad Manners, Dub Incorporated, Kozak System, Haydamaky, Rasta Knast, Krays, Scarface, Oi Polloi, Paranoid Visions czy Smola a Hrusky.

Ostatni studyjny album Farben Lehre to „Projekt Punk” z 2013 roku, na którym znalazły się covery klasycznych kompozycji polskiego punk rocka, w tym kawałki m.in. Armii, Dezertera, Moskwy, Siekiery, Tiltu czy Kryzysu. W nagraniach wzięli udział m.in. Gutek z Indios Bravos, Jelonek i Harcerz z Tthe Analogs.

Wybieracie się na polskie koncerty New Model Army?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.