Green Day wystąpi w Polsce w 2017 roku

Aleksandra Degórska
06.09.2016 15:24
|north Fot. East News

Formacja już niebawem wyda swój nowy krążek i wyruszy w trasę koncertową promującą to wydawnictwo. Kapela odwiedzi również nasz kraj!

Najnowszy album „Revolution Radio” ukaże się 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór „Bang Bang”. Można było zatem przewidzieć, że amerykański zespół zaplanuje trasę koncertową w celach promocyjnych nowego albumu.

Już 20 września 2016 roku wystartuje tournée Green Day po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie. 21 stycznia 2017 roku formacja zagra w Krakowie w Tauron Arenie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Sprzedaż biletów ruszy 16 września, wejściówki będzie można nabyć na stronie eventim.pl w cenach:

  • I kat.: 299 zł
  • II kat.: 249 zł
  • III kat.: 199 zł
  • Płyta A (Golden Circle): 299 zł
  • Płyta B: 199 zł
  • Płyta A Early Entrance: 399 ZŁ

Na koncercie na pewno nie zabraknie znanych hitów kapeli, jak również i materiału z nowego wydawnictwa.

Billie Joe Armstrong przyznał, że kompozycje na płycie są zainspirowane obecną sytuacją na świecie, a Green Day ma sporo do przekazania swoim fanom:

„Revolution Radio” ma pomóc wszystkim zagubionym duszom się zjednoczyć, by zaczęły razem tańczyć, śpiewać i przede wszystkim, by odnalazły się nawzajem. Jest to idea zespołu Green Day, która przyświecała nam od samego początku.

Nowy album będzie następcą trylogii „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!” z 2012 roku. Długa przerwa między krążkami była spowodowana krytycznym stanem wokalisty, który miał problemy z uzależnieniem. W konsekwencji Billie Joe Armstrong nie pamięta dokładnie sesji nagraniowej „hiszpańskiej trylogii”:

Jeśli chodzi o ostatnie krążki... Naprawdę nie wiem, to wszystko mi się strasznie rozmywa. Mój umysł był wtedy całkiem zamglony, więc nie pamiętam zbyt wiele z tamtego okresu. Myślę, że to świetne płyty i było na nich kilka wspaniałych kawałków, ale... No cóż, nie bez powodu zrobiliśmy sobie taką przerwę. Właśnie czegoś takiego nam było wtedy trzeba.

Wówczas część koncertów Green Day była odwołana z powodu problemów wokalisty. Całe szczęście muzyk wygrał walkę z nałogiem i raczej nie należy się spodziewać podobnych incydentów w czasie trasy promującej „Revolution Radio”.

Wybierzecie się na koncert Green Day?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.