Green Day wystąpi w Polsce w 2017 roku

Aleksandra Degórska
06.09.2016 15:24
|north Fot. East News

Formacja już niebawem wyda swój nowy krążek i wyruszy w trasę koncertową promującą to wydawnictwo. Kapela odwiedzi również nasz kraj!

Najnowszy album „Revolution Radio” ukaże się 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był utwór „Bang Bang”. Można było zatem przewidzieć, że amerykański zespół zaplanuje trasę koncertową w celach promocyjnych nowego albumu.

Już 20 września 2016 roku wystartuje tournée Green Day po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie. 21 stycznia 2017 roku formacja zagra w Krakowie w Tauron Arenie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Sprzedaż biletów ruszy 16 września, wejściówki będzie można nabyć na stronie eventim.pl w cenach:

  • I kat.: 299 zł
  • II kat.: 249 zł
  • III kat.: 199 zł
  • Płyta A (Golden Circle): 299 zł
  • Płyta B: 199 zł
  • Płyta A Early Entrance: 399 ZŁ

Na koncercie na pewno nie zabraknie znanych hitów kapeli, jak również i materiału z nowego wydawnictwa.

Billie Joe Armstrong przyznał, że kompozycje na płycie są zainspirowane obecną sytuacją na świecie, a Green Day ma sporo do przekazania swoim fanom:

„Revolution Radio” ma pomóc wszystkim zagubionym duszom się zjednoczyć, by zaczęły razem tańczyć, śpiewać i przede wszystkim, by odnalazły się nawzajem. Jest to idea zespołu Green Day, która przyświecała nam od samego początku.

Nowy album będzie następcą trylogii „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!” z 2012 roku. Długa przerwa między krążkami była spowodowana krytycznym stanem wokalisty, który miał problemy z uzależnieniem. W konsekwencji Billie Joe Armstrong nie pamięta dokładnie sesji nagraniowej „hiszpańskiej trylogii”:

Jeśli chodzi o ostatnie krążki... Naprawdę nie wiem, to wszystko mi się strasznie rozmywa. Mój umysł był wtedy całkiem zamglony, więc nie pamiętam zbyt wiele z tamtego okresu. Myślę, że to świetne płyty i było na nich kilka wspaniałych kawałków, ale... No cóż, nie bez powodu zrobiliśmy sobie taką przerwę. Właśnie czegoś takiego nam było wtedy trzeba.

Wówczas część koncertów Green Day była odwołana z powodu problemów wokalisty. Całe szczęście muzyk wygrał walkę z nałogiem i raczej nie należy się spodziewać podobnych incydentów w czasie trasy promującej „Revolution Radio”.

Wybierzecie się na koncert Green Day?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.