Jerry Cantrell w Polsce. Gitarzysta Alice In Chains wystąpi w Warszawie [DATA, MIEJSCA, BILETY]

21.03.2022 11:03
 Jerry Cantrell w Polsce. Gitarzysta Alice In Chains wystąpi w Warszawie [DATA, MIEJSCA, BILETY] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta i współzałożyciel Alice In Chains, Jerry Cantrel przyjedzie na jedyny koncert do Polski. Sprawdź szczegóły koncertu!

Już 28 czerwca, w ramach trasy koncertowej promującej nowy solowy album "Brighten", w warszawskiej Proximie wystąpi gitarzysta i współzałożyciel Alice In Chains, Jerry Cantrel

Jerry Cantrell w Polsce. Data, miejsce, bilety

29 października 2022 roku ukazał się najnowszy solowy album Jerry'ego Cantrella, "Brighten". Płyta promowana była przez single "Atone", tytułowy "Brighten" oraz najnowszy "Siren Song". Z tej okazji słynny gitarzysta wyrusza w trasę, która obejmuje jeden koncert w Polsce.

Polecamy

Artysta zagra w warszawskiej Proximie już 28 czerwca 2022. Wejściówki na koncert trafią do sprzedaży 25 marca o godzinie 10:00. Dostępne będą w następujących cenach:

  • W przedsprzedaży: 200 PLN
  • W dniu koncertu: 220 PLN

Bilety będą dostępne na stronach: shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), Eventim, eBilet oraz Biletin.

Jerry Cantrell w Polsce

Jerry Cantrell to nie tylko genialny gitarzysta, którego riffy rozpoznawalne są od pierwszych dźwięków, ale i świetny wokalista oraz przede wszystkim doskonały kompozytor, autor kultowych utworów, które na stałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Kompozycje te obejmują zarówno solowy dorobek artysty, jak i piosenki, które powstały w barwach  legendarnej formacji Alice In Chains. Jest autorem dwóch klasycznych solowych albumów: "Boggy Depot" (1998) oraz "Degradation Trip Volumes 1 & 2" (2002). Cantrell gościł także na płytach takich twórców jak m.in. Metallica, Ozzy Osbourne, Glenn Danzig czy Deftones.

Jego muzykę można usłyszeć w filmach zdobywcy Oscara - Camerona Crowe'a czy też Judda Apatowa, a także w takich hitach jak "John Wick 2" czy "Spider-Man". W trakcie swojej kariery otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Grammy, a jego utwory okupowały czołowe miejsca na radiowych listach przebojów, ma na koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt, a w 2020 roku, jako członek Alice In Chains uhonorowany został nagrodą  Museum of Pop Culture Founders Award. Guitar World zaliczył także Cantrella do grona "100 najlepszych gitarzystów wszech czasów". Artysta otrzymał też nagrodę Stevie Ray Vaughan Award od MusiCares i przez lata wspierał wiele organizacji charytatywnych.

Zobacz również: Amenra zagra w Polsce. Zespół przyjedzie na jedyny koncert w 2022 roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.