Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
09.08.2017 16:25
Kadavar na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Żywy zwierzak z The Muppet Show wystąpił na Wacken Open Air w Niemczech!

Pamiętacie The Muppet Show i szalonego perkusistę Zwierzaka? Zwierzak (Animal) był chyba najbardziej zwariowaną i charakterystyczną postacią programu Jima Hensona. Specjalnie dla Was sfotografowaliśmy go w akcji podczas Wacken Open Air.

Charakterystyczne rude włosy, dzikie wrzaski wydawane w czasie grania, setki dziwnych min i dzikie walnie w bębny. Żywy odpowiednik Hensonowskiej pacynki gra na co dzień w berlińskim Kadavar.

Zobaczcie Zwierzaka w akcji:

Wszyscy, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu byli zachwyceni występem zespołu. Mimo bardzo wczesnej pory (Kadavar otwierał trzeci dzień imprezy, 4 sierpnia 2017) publiczność tłumnie oblegała plac festiwalowy. Niesamowita charyzma Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka), jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa) oraz grającego w kapeli od 2013 roku Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa zadziałała jak poranna kawa, zaś wychodzące na chwilę słońce napełniło optymizmem serca słuchaczy.

Kadavar powstał w 2010 roku w Berlinie. Zespół to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat 60. i 70. Trio potrafi wprawić w narkotyczny stonerowy i psychodeliczny trans, napędzić hard rockiem i przytłoczyć doomem. Niemcy potrafią też pisać świetne melodie. Energetyczny set sprawił, że festiwalowicze przestali przejmować się błotem i z ochotą ruszyli do tańca.

Trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air w Niemczech, 4 sierpnia wystąpili między innymi: Grave Digger, Sanctuary oraz Emperor, który będzie headlinerem przyszłorocznej Metalmanii.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.