Emperor na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
06.08.2017 13:39
Emperor na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Blackmetalowy Emperor zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Mamy dla Was fotorelację z tego występu w obiektywie Romany Makówki.

Pochodzący z Norwegii Emperor to jedna z ikon black metalu. Zaliczany do drugiej fali gatunku, uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych wykonawców w jego historii. Oficjalnymi członkami zespołu są Ihsahn, Samoth i Trym Torson. W latach 1994-2001 grupa nagrała cztery kultowe albumy studyjne - „In The Nightside Eclipse”, „Anthem To The Welkin At Dusk”, „IX Equilibrium” i „Prometheus: The Discipline Of Fire & Demise”, a wszystkie okazały się metalowymi arcydziełami. Po zawieszeniu działalności w 2001 Emperor kilkukrotnie się reaktywował, od 2016 aktywnie koncertuje. 7 kwietnia 2018 zagra w Katowicach na Metalmanii.

4 sierpnia 2017 Emperor wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Emperora w obiektywie Romany Makówki:

Setlista:

  1. Ye Entrancemperium
  2. Thus Spake the Nightspirit
  3. Ensorcelled by Khaos
  4. The Loss and Curse of Reverence
  5. The Acclamation of Bonds
  6. With Strength I Burn
  7. The Wanderer

Bisy:

  1. Curse You All Men!
  2. I Am the Black Wizards
  3. Inno a Satana

Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w północnych Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali na świecie. W poprzednich latach na scenie Wacken występowały takie gwiazdy ciężkiego grania, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu wystąpili m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.