Kat & Roman Kostrzewski, Ceti i VooDoo zagrali w Krakowie [GALERIA]

Romana Makówka
07.04.2019 16:38
Kat & Roman Kostrzewski|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kat & Roman Kostrzewski kontynuują trasę koncertową po Polsce. 6 kwietnia 2019 roku grupa wystąpiła w Krakowie.

W ramach promocji najnowszej płyty "Popiór", zespół Kat & Roman Kostrzewski wyruszył w trasę koncertową po Polsce. Jednym z przystanków był Kraków. Kat & Roman Kostrzewski zagrali 6 kwietnia w krakowskim Kwadracie, zaś na scenie towarzyszył im Grzegorz Kupczyk i CETI oraz VooDoo.

Kat & Roman Kostrzewski zagrali w Krakowie

Ciesząca się ogromną popularnością trasa, jest wyjątkowa pod każdym względem. Ostatnia płyta zespołu natychmiast po wydaniu zyskała status kultowej a fani z niecierpliwością czekali, by usłyszeć nowe piosenki na żywo.

Przeczytaj także

Koncert był również doskonałą okazją do zakupu "Popióra" a patrząc na długość kolejki do oficjalnego stoiska zespołu, wielu fanów chętnie skorzystało z tej okazji.

W składzie pojawił się również nowy perkusista, Jacek Nowak, który zachwycił fanów i niemal od razu zyskał ogromną sympatię publiczności.

Mocnym akcentem nowego repertuaru były fenomenalne partie solowe Jacka Hiro, którego krakowska publiczność chyba najdłużej oklaskiwała tego wieczoru. Nie obeszło się również bez tradycyjnego "Sto lat" odśpiewanego na cześć lidera grupy, Romana Kostrzewskiego oraz okrzyków "nie ma Kata bez Romana", na które sam zainteresowany odpowiadał promiennym uśmiechem.

Zobacz galerię z koncertu Kat & Roman Kostrzewski w Krakowie

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

1. Intro (Legenda Wyśniona)
2. Porwany obłędem
3. Diabelski Dom cz. I
4. Czas zemsty
5. Maryja Omen
6. Z boskim zyskiem
7. Łossod
8. Ośle
9. Tarło
10. Modłości
11. Baba Zakonna
12. Głowy w dół spuszczone
13. Dali na msze
14. Śpisz jak kamień
15. Szydercze zwierciadło
16. Diabelski Dom cz. II
17. Purpurowe gody
18. W bezkształtnej bryle uwięziony
19. Bastard
20. Wyrocznia

Grzegorz Kupczyk i CETI wystąpili w Krakowie

Gościem specjalnym koncertu był ex-wokalista Turbo, Grzegorz Kupczyk, wraz zespołem CETI. Grupa początkowo stanowiła dla Grzegorza odskocznię od muzyki  wykonywanej z Turbo i możliwość  realizowania  własnych pomysłów artystycznych wokalisty , jednakże po opuszczeniu macierzystego zespołu Kupczyk już całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI.

Zobacz galerie zdjęć z Krakowa

Występ grupy był spełnieniem marzeń każdego prawdziwego fana Kupczyka. Przekrojowy set składał się bowiem zarówno ze starych, jak i nowych utworów grupy. Nie zabrakło również piosenek z repertuaru grupy Turbo, które w wykonaniu oryginalnego wokalisty, zyskały chyba największy aplauz publiczności.

VooDoo w Krakowie

Historia grupy VooDoo sięga 1984 roku. Zespół powstał w Krakowie z inicjatywy Andrzeja Knappa i Adama Śliwy. Po latach przerwy VooDoo powrócił na scenę ku radości starych fanów zespołu.
Pomimo kilku zmian personalnych koncertuje z powodzeniem do dziś. Obecnie w roli wokalisty występuje Piotr Foryś (znany również z zespołu Pudelsi) który porwał krakowską publiczność do wspólnej zabawy.

Zobaczcie galerię z koncertu grupy VooDoo w Krakowie

Kto z Was był na na koncertach promujących płytę "Popiór"? Napiszcie koniecznie w jakich miastach widzieliście weteranów polskiego metalu i jak Wam się podobało.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.