WU-HAE, autor utworu „Krakowiaczek” o Andrzeju Dudzie, zorganizował festiwal, na którym nie zagrał

Romana Makówka
15.10.2018 16:11
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani zobaczyli na scenie lidera WU-HAE, Marcina „Bzyak” Bąka, który wykonał solowy set. Impreza Nowa Huta Alternative odbyła się w krakowskim klubie Kwadrat 13 października 2018.

Za nami czwarta edycja festiwalu Nowa Huta Alternative. Główną atrakcją imprezy miał być zespół Wu-Hae, który niedawno obraził Prezydenta RP nagrywając piosenkę „Krakowiaczek”. Grupa jednak nie mogła zagrać na festiwalu i aby nie zawieść swoich fanów, lider Marcin „Bzyk” Bąk dał solowy występ, w którym nie zabrakło oczywiście kontrowersyjnego utworu.

Nowa Huta Alternative 2018

Imprezę rozpoczęły zespoły Snakegarden i Daj Pan Spokój, które zostały wyłonione w drodze dwudniowych eliminacji, które odbyły się 12 i 13 września 2018 w klubie Piękny Pies w Krakowie. Obydwie kapele świetnie prezentowały się na scenie i zagrały na naprawdę wysokim poziomie.

Tuż po nich pojawił się krakowski Lecter, jedyny metalowy zespół tego wieczoru. Chwilę po 19:00, za sprawą grupy Taraban, publiczność przeniosła się do lat 70. i przez niemal godzinę bawiła się przy dźwiękach psychodelicznego rocka.

Najbardziej oczekiwanym momentem wieczoru, był jednak występ Pudelsów, którzy jak sami powiedzieli „są już w chrystusowym wieku”. Po trzydziestu trzech latach na scenie zespół jest nadal w świetnej formie, a zgromadzona publiczność z zachwytem przyjęła kultowe numery, takie jak „Pudel z Guadelupy” czy „Kotek mamrotek”. Nie gorzej wypadła inna żywa legenda sceny niezależnej, zespół Apteka. Jak zawsze bezkompromisowi, cyniczni, brutalnie szczerzy i głośni, porwali krakowską publiczność do szalonej zabawy.

Zobaczcie reportaż z tego wydarzenia.

Jak pisaliśmy na wstępie, z przyczyn nie związanych z organizatorami festiwalu występ Wu-Hae nie doszedł do skutku. Na wysokości zadania stanął jednak lider kapeli Marcin „Bzyk” Bąk grając set solowy. Bzyk razem ze zgromadzoną publicznością odśpiewał utwór „Krakowiaczek”.

Na koniec wystąpił Marcin Świetlicki i jego Świetliki. Krakowska grupa z poetą Marcinem Świetlickim przy mikrofonie przez lata swego istnienia utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy.

Imprezę prowadził Adam Grzanka, polski aktor kabaretowy, konferansjer, satyryk i muzyk; wielokrotny laureat festiwali kabaretowych i artystycznych.

Nowa Huta Alternative - jedyny taki festiwal w Polsce

W założeniu Nowa Huta Alternative ma nie tylko dostarczyć rozrywki, ale przede wszystkim ocieplić wizerunek Nowej Huty. Co roku starannie wyselekcjonowany skład prezentuje swoje największe przeboje oraz specjalne sety przygotowane z myślą o tej imprezie. Na wszystkie edycje wstęp jest darmowy, zaś dodatkowym atutem jest konkurs dla młodych talentów, które mają okazję zaprezentować się szerszej publiczności.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.