Korn na Power Festival 2016 [GALERIA]

Jakub Gańko
08.06.2016 08:41
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jonathan Davis i spółka wystąpili 7 czerwca 2016 roku obok Megadeth, Sixx:A.M oraz polskich grup Chassis i Scream Maker w Atlas Arenie w Łodzi. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z ich koncertu.

Była to już dziewiąta wizyta Korna w naszym kraju. Poprzednim razem, w 2013 roku, grupa świętowała u nas pojednanie z Brianem „Headem” Welchem w przededniu premiery swojego 11. krążka, „The Paradigm Shift”. Choć wiemy, że zespół w pocie czoła pracuje nad jego następcą, a nowy materiał ma stanowić zwrot ku ostrzejszym, gitarowym brzmieniom, nie usłyszeliśmy żadnej nowej kompozycji, która by go zapowiadała.

Zebrani w łódzkiej Atlas Arenie fani musieli zadowolić się przekrojowym setem typowym dla festiwali. Poprzedzony intrem, właściwy występ otworzył czadowy „Right Now” i to właśnie płyta „Take a Look in the Mirror” miała tego wieczoru najbogatszą reprezentację. Usłyszeliśmy również pochodzące z niej single „Y'All Want a Single” i „Did My Time”, który trafił też na ścieżkę dźwiękową filmu „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego występu:

Oczywiście w repertuarze nie mogło zabraknąć takich żelaznych pozycji jak „Somebody Someone” i „Falling Away From Me” z albumu „Issues”, czy też „Twist” i „Here to Stay”. Znalazło się nawet miejsce dla dwóch kawałków z debiutanckiego krążka Korna, do którego Jonathan Davis tak bardzo nie lubi wracać na koncertach.

To właśnie jeden z nich, „Shoots and Ladders”, został urozmaicony wstawką z „One” Metalliki, którą grupa od jakiegoś czasu ma w zwyczaju raczyć na żywo swoich fanów. Drugą ciekawostką w setliście była Kornowa interpretacja „Another Brick in the Wall” Pink Floyd, którą zespół gra od 2004 roku.

Na bis nie mogło oczywiście zabraknąć wyczekiwanych przez fanów „Got the Life” i „Freak on a Leash” z kultowego krążka „Follow the Leader”. Pozostaje mieć nadzieję, że Korn szybko wróci do Polski - tym razem z nowymi utworami.

Zobaczcie naszą galerię ze spotkania Korna z fanami:

Byliście w Łodzi na Power Festivalu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.