Brian „Head” Welch: Nowy album Korna sprzeda się w milionach

Jakub Gańko
AKTUALIZACJA 11.05.2016 04.11.2015 16:32
AKTUALIZACJA 11.05.2016 04.11.2015 16:32
Brian „Head” Welch: Nowy album Korna sprzeda się w milionach Fot. kadr z wideo

Brian „Head” Welch kolejny raz opowiedział o nadchodzącym materiale grupy. Podtrzymuje, że będzie to zwrot w jeszcze ostrzejszym, gitarowym kierunku. Sugeruje też, kiedy będziemy mogli go usłyszeć.

Gitarzysta wrócił do zespołu po ośmiu latach przerwy w 2013 roku. W efekcie powstała ciepło przyjęta przez fanów płyta „The Paradigm Shift”. Muzycy dopiero przyzwyczajali się do ponownego grania razem - tak o współpracy z Jamesem „Munky” Shafferem mówi Brian „Head” Welch:

Zrobiliśmy ostatni album i po prostu coś pomiędzy nami zaskoczyło. To było niesamowite. Teraz na nowo się do siebie przyzwyczailiśmy i robimy materiał o wiele bardziej skupiony na gitarach. Będzie trochę bardziej technicznie - przynajmniej jak na Korna. Jesteśmy dokładnie tam, gdzie chcemy być jako gitarowy duet.

Pokrywa się to z wcześniejszymi słowami gitarzysty, w których zapowiadał najcięższą płytę w historii Korna. Grupa zapragnęła wrócić do jak najcięższych brzmień po odbyciu specjalnej trasy koncertowej, na której przypominała swój debiutancki album z 1994 roku.

Myślę, że to przypomniało nam wszystkim, jakim zespołem był kiedyś Korn.

We wrześniu 2015 roku James „Munky” Shaffer chwalił się, że zespół ma już 20 demówek nowych utworów, a 3 utwory są już skończone. Producent materiału został już wybrany, lecz grupa wciąż zwleka z publicznym podaniem jego nazwiska. Head jest całkiem pewny jakości nowego wydawnictwa, żartując:

To najcięższa, najbardziej melodyjna i najbardziej udana płyta, jaką nagraliśmy i sprzedamy jej miliony.

Czy będzie to album koncepcyjny, o którym niedawno marzył Munky? Czy muzycy spełnią obietnice o zwolnionych tempach i długich kompozycjach? W przyszłym roku o tej porze powinniśmy to już wiedzieć - Head zapowiada, że nowy album Korna ukaże się jesienią 2016 roku.

Wtedy przekonamy się, czy będzie to milionowy bestseller - jak chciałby Head - czy też „kolejne gówno”, którego spodziewa się były perkusista zespołu, David Silveria.

Jak obstawiacie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.