Brian „Head” Welch: Nowy album Korna sprzeda się w milionach

Jakub Gańko
04.11.2015 16:32
Brian „Head” Welch: Nowy album Korna sprzeda się w milionach Fot. kadr z wideo

Brian „Head” Welch kolejny raz opowiedział o nadchodzącym materiale grupy. Podtrzymuje, że będzie to zwrot w jeszcze ostrzejszym, gitarowym kierunku. Sugeruje też, kiedy będziemy mogli go usłyszeć.

Gitarzysta wrócił do zespołu po ośmiu latach przerwy w 2013 roku. W efekcie powstała ciepło przyjęta przez fanów płyta „The Paradigm Shift”. Muzycy dopiero przyzwyczajali się do ponownego grania razem - tak o współpracy z Jamesem „Munky” Shafferem mówi Brian „Head” Welch:

Zrobiliśmy ostatni album i po prostu coś pomiędzy nami zaskoczyło. To było niesamowite. Teraz na nowo się do siebie przyzwyczailiśmy i robimy materiał o wiele bardziej skupiony na gitarach. Będzie trochę bardziej technicznie - przynajmniej jak na Korna. Jesteśmy dokładnie tam, gdzie chcemy być jako gitarowy duet.

Pokrywa się to z wcześniejszymi słowami gitarzysty, w których zapowiadał najcięższą płytę w historii Korna. Grupa zapragnęła wrócić do jak najcięższych brzmień po odbyciu specjalnej trasy koncertowej, na której przypominała swój debiutancki album z 1994 roku.

Myślę, że to przypomniało nam wszystkim, jakim zespołem był kiedyś Korn.

We wrześniu 2015 roku James „Munky” Shaffer chwalił się, że zespół ma już 20 demówek nowych utworów, a 3 utwory są już skończone. Producent materiału został już wybrany, lecz grupa wciąż zwleka z publicznym podaniem jego nazwiska. Head jest całkiem pewny jakości nowego wydawnictwa, żartując:

To najcięższa, najbardziej melodyjna i najbardziej udana płyta, jaką nagraliśmy i sprzedamy jej miliony.

Czy będzie to album koncepcyjny, o którym niedawno marzył Munky? Czy muzycy spełnią obietnice o zwolnionych tempach i długich kompozycjach? W przyszłym roku o tej porze powinniśmy to już wiedzieć - Head zapowiada, że nowy album Korna ukaże się jesienią 2016 roku.

Wtedy przekonamy się, czy będzie to milionowy bestseller - jak chciałby Head - czy też „kolejne gówno”, którego spodziewa się były perkusista zespołu, David Silveria.

Jak obstawiacie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.