Kvelertak wystąpił na Wacken Open Air 2019. Kiedy grupa zagra koncert w Polsce?

Romana Makówka
05.08.2019 12:35
Kvelertak|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kvelertak zagrał doskonały set na Wacken Open Air 2019. Zobacz, co przygotował ulubiony zespół Jamesa Hetfielda  i sprawdź, czego można się spodziewać na polskich koncertach grupy.

Kvelertak powstał w roku 2007 roku, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu "Kvelertak", który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją.

Muzykę zespołu charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego rock and rolla, black metalu oraz punka, zaś teksty grupy odwołują się do mitologii nordyckiej.  

Wacken Open Air 2019: Kvelertak wystąpił w Niemczech

Zespół podbija każde miejsce, w którym gra dzięki wyjątkowej mieszance klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Występy Kvelertak na żywo można podsumować słowami: wielkie i porywające.

Zobacz galerię z koncertu zespołu na Wacken Open Air 2019

W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z takimi grupami, jak Converage, Mastodon, Ghost, Slayer i Metallica. Frontman Metalliki, James Hetfield, jest wielkim fanem zespołu. 

Przeczytaj także

Kvelertak został założony w Stavanger w 2017 roku w składzie Vidar Landa (gitara), Marvin Nygaard (gitara basowa), Bjarte Lund Rolland (gitara), Maciek Ofstad (gitara) oraz Kjetil Gjermundrød (perkusja) i Ivar Nikolaisen (wokal).  

Kvelertak zagra koncert w Polsce w 2020 - data, miejsce, bilety

Kvelertak ma pełne ręce roboty i już ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej na 2020 rok, która obejmie również Polskę. Zespół zagra 8 marca 2020 roku w Krakowie w klubie Kwadrat.

Bilety można kupić na stronie organizatora LiveNation.pl

Zobacz również: Bullet for My Valentine wystąpił na Wacken Open Air 2019. Kiedy grupa zagra koncert w Polsce?

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.