Mark Lanegan, mistrz alternatywnego grania, zagra w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
14.06.2019 12:27
Mark Lanegan|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Mark Lanegan, melancholik z okolic Seattle, powraca do Polski na jedyny koncert. Sprawdźcie gdzie i kiedy wystąpi artysta.

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Charakterystyczny baryton Marka Lanegana znamy od ponad ćwierćwiecza.

Lanegan na swoim koncie współpracę z niezliczoną ilością ważnych artystów. Śpiewał między innymi w grunge’owej legendzie, formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za wiele piosenek The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, ma na swoim koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell.

W niesamowitym głosie Marka słychać wagony wypalonych papierosów i hektolitry wypitych butelek whisky. Odbija się w nim cały ból i trud życia, tęsknota, nostalgia. Muzyk nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest. Śpiewa o tym, co doskonale zna z autopsji.

Przeczytaj także

Somebody’s Knocking” to najnowszy album Lanegana, którego premiera planowana jest na 18 października 2019 roku. Pierwszym singlem z płyty jest piosenka „Stitch It Up”.

Mark Lanegan w Polsce: Data, miejsce, bilety

Amerykański muzyk wraz z zespołem wystąpi 19 listopada 2019 roku w warszawskiej Proximie.

Bilety w cenie od 95zł są dostępne na stronie organizatora.

Na to wydarzenie dostępne są również ekskluzywne bilety Collector Tickets. Za dodatkową opłatą 25.00 PLN mozna otrzymać plastikowy bilet ze smyczą, który będzie idealną pamiątką.

Zobacz także: Die Antwoord wystąpił w Warszawie [RELACJA]   

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.