Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019: Na imprezie wystąpi były wokalista Accept

Aleksandra Degórska
02.01.2019 17:04
Ronnie James Dio|undefined Fot. shutterstock.com

Scream Maker kolejny raz organizuje imprezę w hołdzie Dio. W jakich miastach odbędzie się memoriał Ronniego Jamesa Dio?

17 maja 2019 w warszawskiej Proximie wystartuje szósta edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio – King of Rock And Roll 2019. W Stolicy wystąpią gościnnie m.in. David Reece, były wokalista Accept, Dino Jelusić, Chorwat z Animal Drive i Trans-Siberian Orchestra oraz Grzegorz Kupczyk z Ceti (dawniej Turbo). Memoriał dotrze do 8 miast Polski.

Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019

Wokalista udzielał się w Black Sabbath, Rainbow, czy DIO i Elf. To Ronnie wyśpiewywał oryginalne wersje "Catch The Rainbow", "Heaven and Hell", czy "Holy Diver" i większość muzyków heavymetalowych i hardrockowych (w tym członkowie Metalliki i Iron Maiden) wymienia go wśród swoich największych inspiracji. Podczas nadchodzących koncertów nie zabraknie utworów pokazujących, jak wielki jest dorobek muzyczny Ronniego Jamesa Dio.

Koordynator koncertów i wokalista Scream Maker, tak wypowiedział się na temat nadchodzących koncertów:

Gdy w 2014 r. startowaliśmy z memoriałem, miał to być jednorazowy hołd dla Ronniego. Ludzie jednak zaczęli pytać: zrobicie to jeszcze raz? I zrobiliśmy. W tym roku na memoriałowych scenach, w zależności od miasta, pojawi się w sumie około 40 gości. Do tego na każdym z ośmiu koncertów wystąpi podstawowa instrumentalno-wokalna "drużyna" memoriału, czyli w sumie 9 osób. Obok członków mojego zespołu, wystąpi m.in. utalentowany gitarzysta Dawid Pięta, Mirek Skorupski z White Highway, a za mikrofony oprócz mnie chwycą Norman Power z Another Pink Floyd i Maciej Szulc z Royal Acoustic.

Posłuchajcie zatem, co Was czeka na memoriale:

Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2019 - bilety

Sprawdźcie, w jakich miastach będziecie mogli wybrać się na memoriał Ronniego Jamesa Dio:

  • 17 maja 2018 Warszawa, klub Proxima
  • 18 maja 2019 Gdynia, Blues Club Gdynia
  • 23 maja 2019 Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
  • 24 maja 2019 Poznań, Klub u Bazyla
  • 25 maja 2019 Bydgoszcz, Estrada stagebar
  • 30 maja 2019 Lublin, Klub Graffiti
  • 31 maja 2019 Kraków, Boss Garage Pub
  • 1 czerwca 2019 Krosno Rock Klub Iron

Bilety w cenie 30 złotych w przedsprzedaży (35 złotych w Warszawie) można zakupić na stronie goout.net. Patronat nad imprezą objął portal Antyradio.pl

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.