Metalmania 2018 - poznaliśmy nowe zespoły, które wystąpią na festiwalu

Justyna Kierzkowska
01.12.2017 10:57
Metalmania 2018 - poznaliśmy nowe zespoły, które wystąpią na festiwalu Fot. materiały prasowe

Do grona już wcześniej ogłoszonych artystów, którzy tego dnia wystąpią na festiwalu, dołączył Napalm Death. Z kolei na na Drugiej Scenie zagrają dwie polskie formacje - Inverted Mind oraz Kult Mogił.

XXIV edycja festiwalu Metalmania 2018 odbędzie się 7 kwietnia 2018 w Spodku w Katowicach. Dotychczas ogłoszeni artyści to norweski Emperor, który będzie headlinerem festiwalu, Kat & Roman Kostrzewski oraz Ragehammer, a także znakomity grafik, autor kultowego komiksu „Będziesz się smażyć w piekle”, Prosiak. Sam festiwal doczekał się nowej grafiki i oficjalnego plakatu, który zaprojektowany został przez Zbigniewa M. Bielaka. Pojawią się także Xentrix, Terrordome, Destroyer 666 i Shodan.

Tym razem organizatorzy ujawnili, że w Spodku z okazji wydarzenia zagości żywa legenda ekstremalnego metalu - grupa Napalm Death. Historia zespołu sięga lat 80. i uznawany jest za prekursora grindcore'u. Grupa zadebiutowała w 1987 roku płytą „Scum”, a utwór „You Suffer” wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótsza piosenka świata (kompozycja trwa 1,316 sekundy). W 2015 roku ukazał się „Apex Predator - Easy Meat”, piętnasty już w dorobku krążek Napalm Death, a na 2018 rok zapowiadane jest nowe wydawnictwo Brytyjczyków, nad którym zespół pracuje ze swoim długoletnim producentem Russem Russellem.

Inverted Mind na muzycznej scenie działa od 2011 roku. Przez lata muzyka grupy ewoluowała, aż finalnie zespół wypracował swój własny styl, będący fuzją sludge, stoner, doom oraz post metalu. Dźwięki wytwarzane przez trzech członków zespołu są głęboko zakorzenione w najczarniejszych odmętach duszy. Twórczość grupy to obowiązkowa pozycja dla fanów m.in. Crowbar, Eyehategod czy Obscure Sphinx.
Z kolei Kult Mogił to trio wywodzące się z Tarnowa. Grupa powstała w 2014 roku, w kolejnym roku ukazało się ich demo "K+M+B 2015", a po podpisaniu kontraktu z Pagan Records wydany został debiutancki krążek „Anxiety Never Descending”. We wrześniu tego roku ukazało się ostatnie wydawnictwo zespołu EP-ka „Potrentaque”. Stylistyka zespołu określana jest mianem grobowego death metalu spod znaku Portal, Necros Christos, Dead Congregation czy też Hellhammer/Celtic Frost.

Tak przedstawia się aktualny plakat całej imprezy:

Metalmania_plakat Fot. foto: materiały prasowe

Ceny biletów w przedsprzedaży:

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych

Poprzednia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia 2017 w Katowicach. Zagrali wtedy m.in. Samael, Moonspell, Coroner i Sodom.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.