New Model Army na 23. Przystanku Woodstock

Justyna Kierzkowska
26.06.2017 22:01
New Model Army na 23. Przystanku Woodstock Fot. KRYSTIAN TRELA/REPORTER

W Kostrzynie nad Odrą, podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017, pojawi się kolejna gwiazda światowego formatu!

New Model Army

Zespół powstał w 1980 roku w Bradford (Wielka Brytania) z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa). 

Od samego początku członkowie kapeli czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soulu, punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów. Od tego czasu New Model Army tworzył muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur - od post-punka, poprzez folk-rock, po metal i muzykę gotycką. Dzięki tym szerokim kręgom inspiracji artyści udowodnili, że są prawdziwie niezależni, wolni i otwarci na nowe brzmienia. Muzycy współpracowali z najwybitniejszymi producentami w branży, takimi jak m.in. Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi.

Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk 

Z kolei na Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się rozmowa pod hasłem „Warto się angażować”, w której wezmą udział aktor Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapsis.  

Bartłomiej Topa - aktor teatralny i filmowy. Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności zdobył m.in. grając w produkcjach Wojtka Smarzowskiego „Wesele”, „Dom zły” oraz „Drogówka”. Wielokrotnie nagradzany m.in. za główną rolę męską w „Drogówce” otrzymał Polską Nagrodę Filmową „Orły 2013”. Zaangażowany na rzecz pomocy osobom z autyzmem (Fundacja SYNAPSIS), ochrony przyrody i pomocy zwierząt (Klub Gaja). Popularyzator żywienia terapeutycznego. Pasjonat motoryzacji.
Łukasz Kościuczuk – Koordynator kampanii społecznych w Fundacji SYNAPSIS. Popularyzator idei nadawania charytatywnego sensu aktywności sportowej. Osobowość Marketingu Roku 2012 za innowacyjne działania w mediach. Z wykształcenia psycholog społeczny, z zamiłowania triathlonista.

Laureaci Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Oto zespoły, które wygrały Eliminacje do Przystanku Woodstock i wystąpią na scenach tegorocznej edycji festiwalu. Decyzją jury (w składzie: Jurek Owsiak, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz", Andrzej Puczyński, Bartosz „Chodor” Chodorowski) na 23. Przystanku Woodstock wystąpią:

  • Duża Scena - Nocny Kochanek
  • Mała Scena - Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder  
  • Scena Viva Kultura - Strojnowy
  • Dziką Karta Lecha otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Na scenie będzie można także zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatr im. Juliusza Osterwy oraz posłuchać rozmów z ojcem Pawłem Gużyńskim. 

Wybieracie się na tegoroczną edycję festiwalu?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.