Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub na 23. Przystanku Woodstock

Justyna Kierzkowska
05.06.2017 22:01
Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub na 23. Przystanku Woodstock Fot. Reporter / East News

Organizatorzy ujawnili trójkę artystów, których będzie można zobaczyć na Małej Scenie podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą.

Do grona artystów, którzy wystąpią na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock dołączyli Oddział Zamknięty, Dr Misio oraz Fangclub. Z kolei na Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się debata dra Adama Bodnara - Rzecznika Praw Obywatelskich - z sędzią Jarosławem Gwizdakiem na temat prawa - zaś Piotr Bukartyk poprowadzi warsztaty muzyczne na ASP, które tradycyjnie zakończą się wspólnym występem na zakończenie festiwalu. 

Oddział Zamknięty

Przez 38 lat połączył już cztery pokolenia swoich wiernych fanów wykonując swoje największe przeboje. Wśród nich m.in. „Ten Wasz Świat”, „Party”, „Obudź się”, „Gdyby nie ty”, „Rzeka”, „Ich marzenia”, „Szkoła”, „Sama”, „Szkiełko”, „Andzia”, „Oddział”, „Debiut”, „Uszy”. Na Przystanku Woodstock w czwartek - 3 sierpnia 2017 zespół zaprezentuje nowy materiał, w tym będzie miała miejsce prapremiera najnowszego utworu.

Oddział Zamknięty w składzie z jego współzałożycielem i kompozytorem Wojciechem Łuczaj-Pogorzelskim, Krzysztofem Wałeckim, Grzegorzem „Ornette” Stępniem, Pawłem OZiabło i perkusistą Maciejem „Magikiem” Kudłą wystąpią ze swoimi największymi hitami oraz premierowymi utworami specjalnie dla uczestników Przystanku Woodstock 2017.

Dr Misio

Pierwszy raz na festiwalu zagrał podczas 20. edycji w 2014 roku. W 2017 roku wystąpi na Małej Scenie w sobotę - 5 sierpnia o godzinie 23:00 i będzie mieć dla gości piosenki między innymi ze swojej najnowszej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Trzeci album Dr Misio miał premierę 12 maja 2017.

Fangclub

Wywodzące się Dublina trio łączy ze sobą ostre punkowe granie z nostalgicznie brzmiącymi grunge’owymi riffami. Fangclub wyróżnia się na fali odrodzenia muzyki z Seattle swoim bezkompromisowym, prawdziwie buntowniczym podejściem do twórczości, łącząc z wpadające w ucho, a jednocześnie mocne melodie z tekstami piosenek, w których nie stronią od ostrej krytyki współczesnego społeczeństwa.

W skład zespołu wchodzi trójka chłopaków z przedmieść Dublina. Basista Kevin Keane i gitarzysta Steven King, który odpowiada w zespole za wokale, byli szkolnymi kolegami i często pogrywali w lokalnych zespołach muzycznych. Skład zespołu wykrystalizował się w 2013 roku, gdy muzycy na prywatce wpadli na perkusistę Dara Colemana. By w spokoju pracować nad materiałem, muzycy zaszyli się w sennej wiosce Ballyheigue w hrabstwie Kerry i nagrali 25 nowych utworów, a po powrocie z kreatywnego odosobnienia wydali debiutancką EP-kę zatytułowaną „Bullet Head”. Ich pierwszy występ na żywo zwrócił uwagę wytwórni Universal, z którą podpisali kontrakt w 2015 roku.

Po ukazaniu się drugiej EP-ki „Coma Happy” trio wyruszyło na trasę koncertową z Pretty Vicious i koncertowało z zespołem Twin Atlantic. Występ na Przystanku Woodstock przypada na dzień przed wydaniem ich pierwszego albumu!

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. 

Z kolei polska edycja koncertów Eliminacji do Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2017 w warszawskim Klubie Progresja.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.