Oberschlesien na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA]

Jakub Gańko
08.07.2016 14:46
Oberschlesien na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa z Piekar Śląskich wystąpiła pierwszego dnia Jarocin Festiwal 2016. Zobaczcie nasze zdjęcia z jej występu.

Występ Oberschlesien mógł spokojnie robić za rozgrzewkę przed sierpniowym koncertem Rammsteina we Wrocławiu. Formacja Marcela Różanki i Michała Stawińskiego zaprezentowała przed jarocińską publicznością swoją typową mieszankę industrial metalu ze śląskimi akcentami.

Zespół zagrał przekrojowy set, obejmujący materiał z obydwu jego dotychczas wydanych albumów studyjnych. Fani usłyszeli - i tłumnie odśpiewali - takie szlagiery jak „Jadymy durch”, „To nie sen” czy szczególnie nawiązujący do twórczości Tilla Lindemanna i spółki „Jo chca”.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wieczoru:

Udział w jarocińskiej imprezie był dla muzyków wyjątkowym wyróżnieniem, a szczególnie dla wokalisty, Michała Stawińskiego, który w młodości był stałym bywalcem imprezy - uczestniczył w pięciu ostatnich edycjach Festiwalu w Jarocinie. Dla Oberschlesien był to drugi występ w jej ramach, po ciepło przyjętym koncercie w 2014 roku.

Sprawdźcie jak publiczność bawiła się przy utworze „Robot”:

Oprócz Oberschlesien pierwszego dnia na scenie głównej Jarocin Festiwal 2016 można było usłyszeć takie zespoły jak Kabanos, Luxtorpeda, Red Electrick czy Five Finger Death Punch. Po amerykańskiej gwieździe zagrał jeszcze krajowy TSA.

Byliście na koncercie Oberschlesien?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.