Oto gwiazdy, które zamykają line-up finału WOŚP. Kto wystąpi na imprezie?

11.01.2022 11:01
Jurek Owsiak Fot. wosp.org.pl

Organizatorzy imprezy ogłosimy ostatnich wykonawców, których zobaczymy na finale WOŚP.

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy finał WOŚP w Warszawie. Dotychczas ogłoszono występy grup Ira, Nocny Kochanek, Sorry Boys, Łydka Grubasa, happysad, De Mono, Jelonek, WaluśKraksaKryzys i Blenders. Organizatorzy zdradzili, kto jeszcze dołączy do line-upu, to już ostatnie ogłoszenie. 

Polecamy

Finał WOŚP 2022: Karaś/Rogucki, Król i TABU zagrają w Warszawie

W finałową niedzielę podczas muzycznego spotkania z wielbicielami alternatywnych brzmień spotka się zespół Karaś/Rogucki. W ubiegłym roku mieliśmy okazję posłuchać ich muzyki w studio 29. Finału WOŚP. 

Tandem Karaś/Rogucki tworzą Kuba Karaś znany z kapeli The Dumplings oraz Piotr Rogucki, wokalista zespołu Coma. Duet powstał po zawieszeniu działalności The Dumplings i Comy. Debiutanckie nagranie zespołu, w którym Karaś odpowiada za kwestie związane z produkcją muzyki i aranżacje, a Rogucki jest autorem poetyckich i często abstrakcyjnych tekstów, było coverem utworu formacji T.Love "1996". Wydany w 2019 roku singiel został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "Najlepsze nowe wykonanie".

W tym samym roku ukazał się pierwszy oryginalny utwór w dorobku duetu Karaś/Rogucki, czyli nagranie zatytułowane "Bolesne strzały w serce", któremu towarzyszył teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Duet Karaś/Rogucki wydał swój debiutancki krążek w Walentynki 2020 roku.

Podczas finału WOŚP zagra również Król. Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

W 2014 roku Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (obydwa wydane zostały w roku 2015) oraz "Przez Sen", który ukazał się rok później, „Przewijanie na podglądzie”, wydanym w 2018 roku a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania”, który ukazał się w 2019 roku. Najnowsza płyta artysty ukazała się w 2021 roku.

Polecamy

Kapela TABU to wielcy przyjaciele Najpiękniejszego Festiwalu Świata i stali bywalcy scen Finału WOŚP. Występ zespołu to przepis na świetną zabawę, bo muzycy czerpią z grania ogromną radość, którą chętnie dzielą się z publicznością. Ostatnio mieliśmy okazję posłuchać ich koncertu podczas Pol'and'Rock Festival w Makowicach-Płotach.

Charyzmatyczny zespół dwukrotnie zdobył nagrodę Złotego Bączka, czyli wyróżnienie przyznawane przez festiwalową publiczność za najlepszy występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata stając się - w pełni zasłużenie zresztą - stając się jednym z największych ulubieńców festiwalowiczów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.