Pearl Jam wystąpił w Krakowie [GALERIA]

Maciej Koprowicz
04.07.2018 11:53
Pearl Jam wystąpił w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Eddie Vedder i spółka wrócili do Polski na jeden koncert. Zagrali w TAURON Arenie Kraków 3 lipca 2018.

Założony w 1990 roku Pearl Jam to niekwestionowana ikona nurtu grunge. Wraz z zespołami Nirvana, Alice in Chains, oraz Soundgarden zaliczany do jest do „Wielkiej Czwórki z Seattle”, ale w odróżnieniu od tamtych zespołów, działa nieprzerwanie od lat 90.

Zespół wielokrotnie koncertował w Polsce, ale 3 lipca 2018 po raz pierwszy w historii zawitał do Krakowa. Każdy występ Pearl Jam jest dla polskich fanów wielkim wydarzeniem. Najwierniejsi fani grupy od 2 dni koczowali pod krakowską Areną, by zająć miejsca jak najbliżej swoich idoli.

Eddie Vedder odwdzięczył się polskim fanom, wykazując się pewną znajomością polszczyzny. Witając się z publicznością przyznał, że zna zwrot „jakoś to będzie”. Na koncercie wokalista tryskał humorem i energią, bez trudu porywając krakowską publiczność.

Oczywiście, w TAURON Arenie wokalista nie tylko mówił, ale przede wszystkim śpiewał. Koncert otworzył „Of The Girl”. Usłyszeliśmy kompozycje ze wszystkich etapów kariery zespołu. Zgodnie z tradycją, setlista zawsze jest niespodzianką, ponieważ zespół na każde show zmienia listę utworów. W Krakowie po raz pierwszy od 2013 roku, pierwszy raz w Europie i dopiero trzeci raz na żywo w dziejach zespołu, Pearl Jam wykonał utwór „Other Side”.

Grupa dwukrotnie wychodziła na bisy, których łącznie było aż… 12! Na sam koniec koncertu, na drugi bis, widzowie usłyszeli dwa covery – „Comfortably Numb” Pink Floyd i „Fuckin’ Up" Neila Younga i Crazy Horse. Cały koncert trwał ponad 2,5 godziny.

Pearl Jam, TAURON Arena Kraków, 3 lipca 2018, setlista:

 1. Of the Girl
 2. Present Tense
 3. Last Exit
 4. Why Go
 5. Do the Evolution
 6. In Hiding
 7. Other Side
 8. Green Disease
 9. I Am Mine
 10. Even Flow
 11. Garden
 12. Severed Hand
 13. Not for You
 14. You Are
 15. Given to Fly
 16. Mind Your Manners
 17. Lightning Bolt
 18. Porch

Bis 1:

 1. Just Breathe
 2. All or None
 3. Footsteps
 4. Once
 5. Whipping
 6. Wasted Reprise
 7. Better Man

Bis 2:

 1. Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town
 2. Comfortably Numb (Pink Floyd cover)
 3. Alive
 4. Fuckin' Up (Neil Young & Crazy Horse cover)
 5. Yellow Ledbetter

Zobaczcie fotorelację z koncertu Pearl Jam w obiektywie Romany Makówki:

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.