Podsiadło, Zalewski i inni zagrają za darmo. Festiwal dla miasta z najwyższą frekwencją w wyborach

26.06.2020 11:16
Dawid Podsiadło|undefined Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Po wyborach prezydenckich odbędzie się Frekwencja Festiwal z udziałem największych polskich gwiazd. Miejsce zależy od głosujących.

Młodzi artyści coraz częściej biorą udział w akcjach promujących głosowanie w wyborach. Kto śledzi choć w minimalnym stopniu polską politykę wie, że frekwencja wyborcza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Jak widać szerokie grono twórców chce to zmienić.

Frekwencja Festiwal. Podsiadło, Zalewski i inni zagrają za darmo

Niedawno gwiazdy takie jak Dawid Podsiadło, Krzysiek Zalewski czy Artur Rojek opublikowali nagrania, na których zachęcali do spełnienia obywatelskiego obowiązku. Opowiedzieli w nich o swoich wyobrażeniach idealnej Polski i zaapelowali o tłumne stawienie się przy urnach.

Przeczytaj także

Żeby jeszcze bardziej podkreślić swoje zaangażowanie oraz przekonać fanów do idei głosowania, artyści wpadli na pomysł zorganizowania Festiwalu Frekwencji. Muzycy zagrają zupełnie za darmo dla miasta, w którym frekwencja wyborcza będzie najwyższa. Chcesz darmowego koncertu w swoim mieście? Idź na wybory. O miejscu wydarzenia zdecydują dane Państwowej Komisji Wyborczej, będą brane pod uwagę statystyki z obu tur głosowania.

Line-up imprezy zapowiada się naprawdę imponująco. Na scenie zagra czołówka najpopularniejszych polskich artystów. Nie zabraknie rockowych brzmień, alternatywy oraz rapu. Wśród gwiazd zaangażowanych w akcje znalazł się Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół i Żabson.

Posłuchaj podcastu

Organizatorzy podkreślają, że lista artystów nie jest zamknięta i nadal można zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w przedsięwzięciu.

O miejscu wydarzenia zadecyduje frekwencja wyborcza, o dacie - dalszy rozwój wydarzeń w związku z szalejącą pandemią. Artyści podkreślają, że ze względu na obostrzenia nie są w stanie podać konkretnego terminu imprezy, jednak data zostanie ogłoszona, kiedy tylko uda się ją ustalić z konkretnym miastem.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.