Pol'and'Rock 2018: Niemieccy strażacy pomagają fanom. Polska straż pożarna odmówiła wsparcia

Aleksandra Degórska
03.08.2018 17:08
Pol'And'Rock 2018 (były Przystanek Woodstock)|undefined Fot. Anna Migda / materiały prasowe

WOŚP postanowił zwrócić się do straży pożarnej w Berlinie.

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą wystartował 2 sierpnia 2018 roku równo o 15:00. Uczestnikom Pol'And'Rock Festival 2018 od kilku dni towarzyszy fantastyczna, acz dająca się we znaki, pogoda -  tym razem na festiwalu panują rekordowo wysokie temperatury.

Pomimo tego 3 sierpnia 2018 Komendant Państwowej Straży Pożarnej odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Jurek Owsiak poinformował o tej sytuacji na swoim profilu na Facebooku:

I jak tym wszystkim ludziom powiedzieć, że Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, która od trzech lat nie wpuszcza do swojego systemu zabezpieczenia festiwalu ochotniczych straży pożarnych (zawsze były!!!) i nie wpuszcza do swojego systemu ochotniczych straży z Niemiec (zawsze były!!!), a w tym roku, godzinę temu, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś, kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!

Owsiak jest zdziwiony taką decyzją, przy czym jednocześnie podkreślił, że współpraca z pracownikami Komendanta Przemysława Glińskiego przebiega wspaniale:

Jest mi tak smutno, że Pana decyzja jest bezwzględna, niepodlegająca żadnej dyskusji. A częścią tej decyzji był także zakaz przyjazdu do nas Ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy. Nie pierwszy raz pracujemy na Festiwalu. Super ekipa! Ale rozkaz to rozkaz!

Pol'And'Rock Festival 2018: polskie strażackie wozy nie będą schładzały uczestników 

Według zasady co nas nie zabije, to nas wzmocni Owsiak i jego ekipa postanowiła inaczej rozwiązać ten problem:

Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby – jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić – zapraszamy!

Organizator zapewnia, że takim osobom zapewni paliwo oraz wyżywienie. Przeczytajcie cały wpis Jurka Owsiaka:

Według gazety.pl, która kontaktowała się z rzecznikiem Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Dariuszem Szymurą, organizator zapytał o możliwość wjechania straży pożarnej na teren imprezy. Komendant odmówił ze względów bezpieczeństwa i zaproponował inne rozwiązania, np. kurtyny wodne, ale WOŚP na to się nie zgodził.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Festiwal odbywa się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Po lewej stronie Dużej Sceny znajduje się strefa Antyradia, w której fani mogą zobaczyć prezenterów radia oraz uczestniczyć w spotkaniach z gwiazdami. Dotychczas na imprezie zagrali m.in. Gojira czy Goo Goo Dolls.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.