Pol'and'Rock 2022 - do festiwalu dołączyli kolejni wykonawcy. Kto wystąpi na imprezie?

17.05.2022 10:25
Pol'and'Rock 2022 - do festiwalu dołączyli kolejni wykonawcy. Kto wystąpi na imprezie? Fot. Piotr Zagiell/East News

Kto wystąpi na zbliżającym się coraz większymi krokami 28. Pol'and'Rock Festival?

Pol'and'Rock Festival 2022 - kto pojawi się na imprezie?

Dotychczas ogłoszono, że na festiwalu zobaczymy Gwar, The Exploited, jak również Clutch, Tagada Jones, Wolf Alice oraz Organka. Do składu dołączyły teraz nowe zespoły w postaci Fun Lovin' Criminals, STAKE oraz Kirszenbaum.  

Polecamy

Fun Lovin' Criminals są na scenie muzycznej już o połowy lat 90. ubiegłego wieku. Ich debiutancki singiel "Scooby Snacks" okazał się hitem i pozostawał na listach tygodnika „Billboard” przez 17 tygodni! Ich pierwszy album "Come Find Yourself" podbił międzynarodowy rynek muzyczny, pokochali go przede wszystkim Brytyjczycy, gdzie wielokrotnie pokrył się platyną i pozostał na listach przez dwa lata.

Pochodzący z Wavelgem w Belgii muzycy STAKE grają połączenie post-rocka i sludge metalu. Przez pierwsze lata swojej działalności funkcjonowali pod nazwą Stake Number Eight, którą zmienili w 2018 roku na funkcjonującą obecnie nazwę - STAKE. Wydali 5 albumów: When the Candle Dies Out... (2008), All is Chaos (2011), The Hutch (2013), Kosmokoma (2015) i Critical Method (2019). 

Polecamy

Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa, księgarza i skrzypka, który nagrywał m.in. z HellHaven) oraz Jakuba Wiśniewskiego (anglisty, muzyka i techwritera), których uprzednia współpraca w zespole Pora Wiatru zaowocowała ponad 150 koncertami, występem w finale programu Must Be the Music, główną nagrodą polskiej edycji Festiwalu Emergenza, serią crowd-fundingowych koncertów w tramwajach czy występem na niemieckim Taubertal Festival.

28 edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.