Rammstein w Polsce [RELACJA + ZDJĘCIA]
17.07.2022 06:11
Rammstein w Polsce [RELACJA + ZDJĘCIA]
 • 44 Zobacz zdjęcia
Rammstein w Polsce [RELACJA + ZDJĘCIA]
17.07.2022 06:11

Niewiarygodna pirotechnika, płonące dziecko i gigantyczna scena. Rammstein po raz kolejny zaprezentował zapierające dech w piersiach widowisko.

Rammstein wypełnia stadiony na całym świecie, mimo że, jak przyznają, 99% ich fanów nie ma pojęcia, o czym śpiewają. Udało im się to również w Warszawie, gdzie zaprezentowali oszałamiające widowisko.

Rammstein w Polsce

Kultywując wieloletnią tradycję, Rammstein pokazł jedyne w swoim rodzaju show, oparte na ogniu, brutalnym mechanicznym pulsie i niemieckiej pracyzji. Trudno się temu dziwić. Świat Rammsteina jest doskonale gotycki, spektakularny i wybitnie wyreżyserowany. Jednak to właśnie ten występ grupy w naszym kraju, przebił wszystkie koncerty, które dane nam było widzieć do tej pory.

Polecamy

"Schöner, größer, härter". Rammstein słynie z naprawdę głośnego i ognistego show. Grupa promuje właśnie swój najnowszy krążek "Zeit" i okazuje się, że koncerty słychać kilkanaście kilometrów od stadionu.

Czy widzieliście kiedyś scenografię, która wyglądałaby jak małe miasto? Scena zakończona dwiema metalowymi płetwami przypominająca połączenie platformy wiertniczej z amfiteatrem kosmitów zajmowała sporą część boiska i przytłaczała swoim ogromem. Metalowe miasteczko rodem z Gry o Tron pełne było labiryntów i zakamarków, w których w najmniej oczekiwanych momentach pojawiali się członkowie zespołu, a ruchome elementy scenografii sprawiały wrażenie, jakby w Warszawie właśnie wylądował statek obcych. Gigantyczny stalowy grill, nafaszerowany najnowszą elektroniką palił żywym ogniem ogarniętych szaleństwem fanów. Przez ponad dwie godziny płonęło wszystko: scena, instrumenty, a także muzycy i ich ubrania.

Nie obyło się bez stałych elementów występów R+. Znowu podczas "Mein Teil" gotowano Flake'a w wielkim garze, płonął wózek z niemowlęciem w środku, strzelano z ognistej kuszy i pływano pontonami po szalejącym tłumie. Był też ogromny stalowy penis, który ejakulował hektolitrami sztucznej spermy na głowy publiczności.

Till Lindemann (były wyplatacz wiklinowych koszy oraz reprezentant niemieckiej drużyny pływackiej), zrobił wszystko, by polska publiczność zapamiętała ten show do końca życia.

Rammstein w Warszawie, 16 lipca 2022, setlista:

Rammstain promuje swój najnowszy album, ale na koncercie nie mogło zabraknąć również evergreenów jak "Deutschland", "Du hast" czy "Sonne".

Misterium ognia i wagnerowskich marszów rozpoczęło "Armee der Tristen" i "Zick Zack".

Pełna setlista prezentowała się następująco:

 1. Armee der Tristen
 2. Zick Zack
 3. Links 2-3-4
 4. Sehnsucht
 5. Zeig dich
 6. Mein Herz brennt
 7. Puppe
 8. Heirate mich
 9. Zeit
 10. Deutschland (Remix by Richard Z. Kruspe)
 11. Deutschland
 12. Radio
 13. Mein Teil
 14. Du hast
 15. Sonne

Bis 1:

 1. Engel (with Duo Abélard) (Piano-Version, performed on B-stage)
 2. Ausländer
 3. Du riechst so gut
 4. Pussy

Bis 2:

 1. Rammstein
 2. Ich will
 3. Adieu
 1. Sonne (Piano-Version)
 2. Haifisch (Haiswing Remix by Olsen Involtini)
 3. Ohne dich (Piano-Version)
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.