Rockowe gwiazdy na Pol'and'Rock Festival 2022. Kto dołączył do line-upu?

26.04.2022 09:47
Pol'and'Rcok Festival 2022 Fot. Piotr Zagiell/East News

Na festiwalu zobaczymy gwiazdy rocka alternatywnego oraz polski zespół, który bardzo dobrze znacie.

Oto kolejne ogłoszenie gwiazd na Pol'and'Rock Festival 2022. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że na imprezie zagrają Clutch i Tagada Jones. Kto dołączył do line-upu? Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka.

Polecamy

Rockowe gwiazdy na Pol'and'Rock Festival 2022. Kto dołączył do line-upu?

Świeżo po zdobyciu prestiżowej statuetki BRIT w kategorii najlepsza kapela, rok po wydaniu krążka "Blue Weekend", który nie tylko wspiął się na szczyt brytyjskich list przebojów, ale też został okrzyknięty mianem arcydzieła i najlepszego krążka w dorobku kapeli, zespół Wolf Alice wystąpi na 28. Pol'and’Rock Festival.

W 2010 roku Wolf Alice rozpoczęli swoją działalność jako duet tworzony przez wokalistkę Ellie Rowsell  i gitarzystę Joffa Oddie. Po dwóch latach, do grających akustycznie artystów dołączyli basista Theo Ellis i perkusista Joel Amey. Debiutancki singiel kapeli ujrzał światło dzienne w 2013 roku, a pierwsza płyta Wolf Alice ukazała się w latem 2015 roku. Promujący pierwsze wydawnictwo Wolf Alice singiel "Moaning Lisa Smile" zadebiutował na pierwszym miejscu notowania Billboard Alternative Song Charts i dostał nominację do nagród Grammy w 2016 roku.

Muzycy tworzący kapelę Wolf Alice mają na koncie, łącznie z najnowszym, wydanym w 2021 roku krążkiem "Blue Weekend", 3 niezwykle ciepło przyjęte przez krytyków i fanów muzyki alternatywnej krążki. Muzyka zespołu nieustannie się rozwija - początek ich twórczości był mocno zakorzeniony w akustycznym, folkowym graniu, a z czasem muzycy zaczęli sięgać po mocniejsze, alternatywne brzmienia, zainspirowane muzyką z gatunku shoegaze czy nawet grunge. Sopran Ellie Roswell doskonale dopełnia wibrujące gitary i sprawną rytmiczną linię perkusji. Członkowie kapeli określają swoje brzmienie jako połączenie muzyki rockowej i popowej. 

Na Pol'and'Rocj Festival zagra również Organek. Kapela to nie tylko stali bywalcy Finałów WOŚP, ale też - za sprawą zwycięstwa w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ulubieńcy woodstockowej i pol'and'rockowej publiki. Muzycy wrócą na Pol'and'Rock Festival w sierpniu 2022 roku.

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów i muzyki, Tomasza Organka. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Tworzona przez kwartet muzyka zakotwiczona jest w atmosferze hardrockowego grania, które nieodparcie przywodzi na myśl rozgrzaną do czerwoności atmosferę panującą w delcie Missisipi. Liryczny blues, odwołujący się do bogatej tradycji muzyki z południa Stanów Zjednoczonych świetnie łączy się z mocniejszym, drapieżnym brzmieniem hard rocka.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.