Rockowe kapele dołączają do Open'er Festival 2022. Kogo zobaczymy w przyszłym roku?

24.06.2021 13:41
Open'er Festival Fot. Pawel Skraba/REPORTER/East News

Open'er Festival rośnie w siłę. Sprawdźcie, jakie kapele dołączyły do line-upu imprezy.

Organizatorzy Open'er Festival ogłosili kolejne gwiazdy, które zobaczymy w przyszłym roku. Imagine Dragons, jeden z najbardziej popularnych zespołów ostatniej dekady, będzie co-headlinerem pierwszego dnia Open’er Festival 2022. Line-up Alter Stage zasilają natomiast Sylvan Esso, Flohio, Inhaler i Iceage.

Polecamy

Open'er Festival 2022: Do line-up dołączają Imagine Dragons, Inhaler, Sylvan Esso, Flohio i Iceage

Open'er Festival 2022 odbędzie się w dniach 29.06-02.07 i pierwszego dnia imprezy na głównej scenie zobaczymy Imagine Dragons. Kiedy w marcu zespół zaprezentował "Follow You" i "Cutthroat" - swoje pierwsze kawałki od 2018 roku i zapowiedzieli nowy album, nie było wątpliwości, że muszą przyjechać do Polski.

Fanów rocka ucieszy fakt, że na imprezie zagra zespół Inhaler, w której udziela się syn Bono z U2. Od 2019 roku, po singlach - "It Won’t Always Be Like This", "My Honest Face" i "Ice Cream Sundae", szybko zaczęli zyskiwać popularność zarówno w rodzimej Irlandii, jak i w Europie, budując bardzo oddany fanbase. Ubiegły rok upłynął pod znakiem kolejnych dobrze przyjętych singli - "We Have to Move On" oraz "Falling In", a w ostatnich miesiącach usłyszeliśmy kolejne kawałki z nadchodzącego debiutanckiego albumu "It Won't Always Be Like This". Inhaler zagra na Alter Stage 29 czerwca.

Punkowa duńska formacja Iceage powstała w 2008 roku, kiedy jej członkowie byli jeszcze nastolatkami.  W tym roku, dekadę po wydaniu debiutanckiego albumu “New Brigade”, który stał się kamieniem milowym w ich karierze, doczekaliśmy się piątego albumu “Seek Shelter”. Całe spektrum ich twórczości usłyszymy na Alter Stage 1 lipca.

Natomiast 2 lipca zobaczymy amerykański duet Sylvan Esso - artystyczne dziecko wokalistki Amelii Meath i producenta Nicka Sanborna. Electro-popowy duet debiutował w 2014 imiennym albumem, który trafił na 7. miejsce zestawienia Independent Albums Billboardu, a w 2015 roku stał się dla projektu przepustką na najważniejsze amerykańskie festiwale.

1 lipca na Alter Stage wystąpi Flohio, która wyrasta na jedną z najciekawszych nowych postaci brytyjskiej sceny rapowej. Jej rozpoznawalność zaczęła wzrastać po nagraniu kawałka "Bands" dla popularnego cyklu COLORS. Niedługo potem ukazał się singiel "Watchout", który otrzymał tytuł Best New Music od serwisu Pitchfork. W 2020 roku doczekaliśmy się jej mixtape'u "No Panic No Pain".

Polecamy

Open'er Festival 2022: Bilety w sprzedaży

Sprawdźcie, w jakiej cenie kupicie bilety na Open'er Festival 2022 do 6 czerwca 2022 lub do wyczerpania puli:

  • Karnet 4 DNI - 649 PLN
  • Karnet 4 DNI + pole namiotowe - 749 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) - 459 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 529 PLN
  • Bilet jednodniowy - 315 PLN

Wszystkie bilety zakupione na Open'er Festival 2020 i 2021 zachowują ważność na nową datę festiwalu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.